Meyveli Yoğurt Kabından Şeker Kutusu Yapımı

Meyveli Yoğurt Kabından Şeker Kutusu Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyveli yoğurt kabından şeker kutusu yapımı küçük çocuğu olanların çok hoşuna gidecek bir uygulamadır. Meyveli yoğurt ya da puding, küçük çocukların ev sevdiği yiyeceklerdendir. Tek porsiyonluk olan bu gıdaların minik kutu şeklindeki, renkli kaplarını güzel görünümleri nedeni ile atmaya kıyamayız. Bugün sizlere önereceğimiz uygulama sayesinde artık bu kapları atmak yerine en  güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuz için sevimli bir şeker kutusu yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve projenin yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane meyveli yoğurt kabı
 • Renkli eva kağıtları
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Meyveli yoğurt kabını boyamayı düşünüyorsanız istediğiniz renkte bir boya

Bu uygulamayı yapmak için meyveli yoğurt kabı yerine puding kabı veya her türlü küçük plastik kabı kullanabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabı Nasıl Şeker Kutusu Yapılır?

Uygulama için küçük ve düz renkli meyveli yoğurt kaplarından kullanabilirsiniz. Bu kaplar düz renk ve üzeri yazısız olduğu için ayrıca boyamaya gerek kalmayacaktır. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce şeker kutusunun üzerine nasıl bir figür yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu konudaki tercihinizi çocuğunuzun sevdiği hayvanlardan ya da onun izlediği çizgi film karakterlerinden yana kullanabilirsiniz. Bu ön hazırlık aşamasının ardından meyveli yoğurt kabından nasıl şekerlik yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek hemen uygulamayı yapamaya başlayabilirsiniz.

 • Şekerliğin üzerine nasıl bir figür yapacağınıza karar verdikten sonra bunu eva kağıdının üzerine çizmeniz gerekiyor. Eğer çizim yapma yeteneğiniz yoksa beğendiğiniz bir figürün kopyasını çıkarabilirsiniz. Bu figürün sadece baş kısmı kullanılacağı için figürün tamamını çizmenize gerek yok. Örneğin kedili şekerlik yapmak istiyorsanız sadece kedinin başını yapmanız yeterlidir.
 • Sevimli figürü çizip, kestikten sonra bunu yoğurt kabının arkasından baş şeklinde yapıştırın. Daha sonra bu bir hayvansa kuyruk ya da başka uzuvlarını yapıp bunları da gerekli yerler yapıştırın. İnsan figürü yaptıysanız kol ya da ayak da yapabilirsiniz.
 • İsterseniz yoğurt kabının üzerine çeşitli süslemeler yapıştırarak daha güzel bir tasarım oluşturmanız mümkün.
 • Yoğurt kabını boyamayı düşünüyorsanız bu işlemi figürü kaba yapıştırmadan önce yapmalısınız. Boyama yapmak için istediğiniz renk akrilik veya sprey boya kullanabilirsiniz.
 • Tüm bu aşamaların ardından sevimli şekerliğin içine çocuğunuzun sevdiği şekerlemelerden koyarak onu mutlu edebilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız bu pratik öneri aynı zamanda çocuklar için oyuncak yapımı için de kullanılabilir. Küçük çocuklar için üzerlerinde sevimli figürler bulunan bu küçük yoğurt kapları ile oynamak çok zevkli olabilir. Yapacağınız minik ve sevimli kutuları çocuğunuzun odasında dekor ürün olarak da kullanmanız mümkün. Siz de sevimli miniklerin yediği meyveli yoğurt kaplarından sevimli kutucuklar yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız örnek bu konuda ilham almanıza yardımcı olabilir.

Meyveli Yoğurt Kabından Şeker Kutusu Yapımı
Meyveli Yoğurt Kabından Şeker Kutusu Yapımı

Bir cevap yazın