Meyveli Yoğurt Kabından Parmak Kukla Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyveli yoğurt kabından parmak kukla yapımı küçük çocukların kolaylıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Çocukların severek tükettiği meyveli yoğurtların rengarenk kapakları günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Evde bu küçük plastik kaplardan varsa siz de bunları kullanarak çocuğunuzla birlikte sevimli bir parmak kukla yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz meyveli yoğurt kabından parmak kukla yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanı yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Parmak Kukla Yapımı

Evde parmak kukla yapımı için çoğunlukla karton ve kağıt gibi malzemeler kullanılsa da keçe ve eva gibi farklı malzemelerle de parmak kukla yapılmaktadır. Bizim bugün paylaşacağımız örnek çalışmada ise parmak kukla yapımı için meyveli yoğurt kabı kullanılmıştır. Çocuğunuzun yediği meyveli yoğurtların rengarenk kaplarını atmak istemiyorsanız bunları parmak kukla yaparak değerlendirebilirsiniz. Küçük çocukların yardım almadan rahatlıkla bu çalışmayı yapabilmeleri için kukla yapımında birkaç basit parça kullandık. Siz isterseniz kuklayı daha farklı şekillerde de süsleyebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane meyveli yoğurt kabı
  • Bir çift oynar göz
  • Yapıştırıcı
  • Kalem
  • Küçük bir eva parçası ( ağız yapmak için )
  • Makas

Meyveli Yoğurt Kabından Parmak Kukla Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında aşağıdaki resimde gördüğünüz meyveli yoğurt kaplarından kullanabilirsiniz. Bu meyveli yoğurt kaplarının üzerinde herhangi bir yazı olmadığı için bunları çıkarmakla zaman kaybetmeden çalışmayı yapabilirsiniz. Kısa sürede sevimli bir parmak kukla yapmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine ağız çizmekle işe başlayın. Bunun için düz bir ağız yapabileceğiniz gibi isterseniz farklı ağız şekilleri de yapmanız mümkün.
  • Ağzı çizdikten sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Son aşamada ağzı ve oynar gözleri yerlerine yapıştırarak parmak kukla yapımını tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz eva ile gaga yaparak bunu meyveli yoğurt kabına yapıştırarak sevimli bir civciv de yapabilirsiniz. Kuklanın gözlerini yapmak için oynar göz yerine düğme ya da boncuk gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Dilerseniz evanın üzerine istediğiniz büyüklükte göz çizerek bunu da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız meyveli yoğurt kabından kukla yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tür kolay geri dönüşüm uygulamaları dikkatinizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız meyveli yoğurt kabından şeker kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Kukla
Meyveli Yoğurt Kabından Kukla

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial