Meyveli Yoğurt Kabından Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyveli yoğurt kabından oyuncak yapımı kolay bir geri dönüşüm uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Küçük çocukların yediği meyveli yoğurtların rengarenk plastik kaplarını atmak yerine bunlarla sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bu konuda ilham verebilecek çok kolay bir çalışma paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz meyveli yoğurt kabından oyuncak yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Meyveli Yoğurt Kabından Oyuncak Yapımı

Evde meyveli yoğurt kabından oyuncak yapmak oldukça kolaydır. Bu plastik kaplar renkli olduğu için ayrıca bunları boyamanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken ağız ve göz gibi parçaları hazırlayarak bunları yerlerine yapıştırmak. Sarı renkli meyveli yoğurt kaplarına oynar göz ve küçük bir gaga yapıştırarak bunlarla sevimli civcivler yapabilirsiniz. Saç ve bıyık gibi parçalar hazırlayarak bu kaplarla sevimli kız ve erkek kuklalar da yapmanız mümkün. El becerinizi ve hayal gücünüzü devreye sokarak farklı oyuncaklar tasarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  •  Aynı ya da farklı renklerde meyveli yoğurt kapları
  • Oynar gözler
  • Yapıştırıcı
  • Ağız yapmak için küçük bir parça karton ya da eva

Meyveli Yoğurt Kabından Oyuncak Nasıl Yapılır?

Elinizdeki meyveli yoğurt kaplarının sayısına göre farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Bir tek meyveli yoğurt kabı ile bile oyuncak yapılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken kabın üzerine oynar gözler yapıştırmak. Sonrasında karton ya da eva ile bir de ağız yapıp bunu da yerine yapıştırarak sevimli bir oyuncak yapabilirsiniz.

İki tane meyveli yoğurt kabını iç tarafları birbirine bakacak şekilde yapıştırın. Daha sonra buna oynar gözler ve ağız yapıştırarak da oyuncak yapabilirsiniz.

Elinizde çok sayıda meyveli yoğurt kabı varsa bunları iç içe geçirdikten sonra en üstteki kabın üzerine ağız ve gözleri yapıştırarak da kolay bir şekilde oyuncak yapabilirsiniz.

Meyveli yoğurt kapları ile yaptığınız sevimli oyuncaklara ip ile saçlar yapabilirsiniz. İsterseniz karton veya eva ile şapka yapıp bunlarla oyuncağı daha sevimli bir hale getirebilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alarak siz de meyveli yoğurt kapları ile farklı oyuncaklar yapabilirsiniz. Elinizde atılmayı bekleyen sürpriz yumurta kapları varsa bunları değerlendirmek için daha önceden paylaştığımız sürpriz yumurta kabından minyon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda meyveli yoğurt kabından oyuncak resimli anlatım paylaşıyoruz.

Meyveli Yoğurt Kabından Oyuncak Resimli Anlatım
Meyveli Yoğurt Kabından Oyuncak Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial