Meyveli Yoğurt Kabı ile Nasıl Çiçek Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Meyveli yoğurt kabı ile nasıl çiçek yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek siz de evde çok güzel dekoratif çiçekler yapabilirsiniz. Çocukların severek tükettiği meyveli yoğurtların rengarenk kapları bulunmaktadır. Bu kapakları biriktirerek çok güzel geri dönüşüm uygulamaları yapabilirsiniz. Bu plastik kaplara göz ve ağız yaparak bunları sevimli birer oyuncağa çevirebilirsiniz. Bunun yanı sıra içlerine boncuk koyduktan sonra 2 tanesini üst taraflarından birbirine yapıştırarak oyuncak marakas da yapılabilir. İsterseniz meyveli yoğurt kaplarını bizim yaptığımız gibi dekoratif çiçeğe dönüştürebilirsiniz. Meyveli yoğurt kabı ile dekoratif çiçek yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Nasıl Çiçek Yapılır?

Evde dekoratif çiçek yapımı için kağıt karton ve kumaş gibi malzemelerin yanı sıra keçe ve eva da kullanılmaktadır. Bugün bu malzemelerden farklı olarak plastik kaplarla çiçek yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Aynı ya da farklı renklerdeki küçük meyveli yoğurt kaplarını makas ile keserek çerçeve süslemesi, kapı ve duvar süsü yapımında kullanabileceğiniz çok güzel çiçekler tasarlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken çocuğunuzun yediği meyveli yoğurtların kaplarını atmayıp biriktirmek.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte meyveli yoğurt kabı
  • Makas
  •  Çiçeklerin ortası için eva, boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.
  •  Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında üzerinde yazı ve resim bulunmayan düz meyveli yoğurt kaplarını kullanırsanız yapacağınız çiçekler daha güzel görünecektir.

Meyveli Yoğurt Kabı ile Çiçek Yapımı

Meyveli yoğurt kabı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel bir yapay çiçek tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak meyveli yoğurt kabını rahat kesebilmek için bunun ağız kısmını makas ile keserek düzeltin.
  • Sonraki aşamada kabın üzerine makas ile eşit aralıklarda kesikler yapın. Bunu yaparken alttan biraz pay bırakmayı unutmayın.
  • Makas ile yaptığınız kesikleri makas ile dışa doğru açtırın.
  • Bunu yaptığınızda ortaya güzel bir çiçek şekli çıkacaktır. İsterseniz bu şekilde bırakabilir ya da düz olarak gelen kenarları yuvarlak gelecek şekilde makas ile kesebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra meyveli yoğurt kabı ile çiçek yapımı tamamdır. Çiçeğin daha şık görünmesi için ortasına boncuk ya da pul yapıştırabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde meyveli yoğurt kaplarını değerlendirirken çok güzel dekoratif çiçeklere de sahip olabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız meyveli yoğurt kabı ile çiçek yapımı videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Bu sevimli kaplarla çocuğunuz için oyuncak yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabından parmak kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial