Meyve Suyu Kutusundan Ninja Kaplumbağa Yapımı

Meyve Suyu Kutusundan Ninja Kaplumbağa Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyve suyu kutusundan Ninja kaplumbağa yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacakları bir el işi çalışmasıdır. Meyve suyu ya da sütlerin karton kutuları günümüzde farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Tıpkı tuvalet kağıdı rulosu ya da pet şişe gibi bu karton kutularda bir çok kendin yap çalışması için ideal bir malzemedir. Evde boş meyve suyu kutusu varsa bundan çocuğunuzun oynaması için sevimli bir ninja kaplumbağa yapabilirsiniz. Meyve suyu kutusundan ninja kaplumbağa yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşaması hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusundan Ninja Kaplumbağa Yapımı

Evde kartondan ninja kaplumbağa yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay uygulamayı deneyebilirsiniz. Karton kutunun üzerini yeşil renkte kapladıktan sonra ninja kaplumbağaların belirgin özelliği olan göz bandını da yaparak çocuğunuz için harika bir oyuncak tasarlayabilirsiniz. Bu kartondan kurbağalar onun odası için güzel bir dekoratif süs de olabilir. Bu uygulamayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada ninja kaplumbağa yapmak için küçük karton kutular kullanılmış. Farklı bir malzeme kullanarak bu çalışmayı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan ninja kaplumbağa yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane küçük meyve suyu ya da süt kutusu
 • Koyu yeşil el işi kağıdı ya da A4 kağıt
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Oyuncak göz
 • Kırmızı, turuncu ya da lacivert kurdele
 • Siyah keçeli kalem

İsterseniz uygulamanın yapımında kurdele yerine uygun renkte el işi kağıdı da kullanabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusundan Ninja Kaplumbağa Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce karton kutunun içini yıkayarak temizlemeniz gerekiyor. Bunun için kutunun üst tarafını kesebilir ve böylece içini rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Meyve suyu kutusunu temizledikten ve içini kuruttuktan sonra ninja kaplumbağa yapımına geçebilirsiniz.

 • İlk olarak masanın üzerine el işi kağıdını koyun ve meyve suyu kutusunu bunun üzerine yerleştirerek dikkatli bir şekilde sarın.
 • Kutuyu yeşil el işi kağıdı ile kapladıktan sonra bunun açılmaması için gerekli yerleri yapışkanla tutturun.
 • Yeşil kağıt ile kapladığınız meyve suyu kutusunu dik olarak tutun. Göz bandı olarak hazırladığınız kurdele ya da kağıttan şeridi bunun üst tarafına bağlayarak veya yapıştırarak tutturun. Bunun üzerine oyuncak gözleri yapıştırın.
 • Son olarak siyah keçeli kalem ile ağız ve burun çizerek meyve suyu kutusundan ninja kaplumbağa yapımını tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz aynı yöntemi uygulayarak ninja kaplumbağa yerine başka figürlerde yapmanız mümkün. Hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak meyve suyu kutusu ile çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kolay ninja kaplumbağa yapımı hakkındaki çalışmadan ilham alabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusundan Ninja Kaplumbağa Yapımı
Meyve Suyu Kutusundan Ninja Kaplumbağa Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial