Meyve Suyu Kutusundan Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle meyve suyu kutusundan çiçek yapımı başlığı altında evde keyif alarak yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Pet şişe ve plastik kaplar gibi meyve suyu ve süt kutuları da geri dönüşüm çalışmalarında kullanılmaktadır. Bu kutuları tek parça halinde ya da bazı kısımlarını keserek kullanabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada meyve suyu kutusu kullanılarak güzel bir dekoratif çiçek yapılmış. Siz de evde böyle bir çiçek yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusundan Çiçek Yapımı

Evde dekoratif çiçek yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kağıt, karton, keçe ve evanın yanı sıra değişik malzemeler kullanarak da çiçek yapılabilir. Hayal gücünüzü ve elinizdeki imkanları kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Süt ve meyve suyu kutularının iç tarafları parlak olduğu için bunları da çiçek yapmak için kullanabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusundan Çiçek
Meyve Suyu Kutusundan Çiçek

Bunun için tek yapmanız gereken nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermek. Çiçeği tek parça halinde yapabilir ya da yaprakları tek tek hazırladıktan sonra bunları bir zemine yapıştırarak birleştirebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yapraklar tek tek hazırlandıktan sonra bir kartonun üzerine yapıştırılarak birleştirilmiş. Uygulamayı yapmak isterseniz işe listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Meyve suyu kutusu
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Çiçeğin ortası için küçük bir simli eva parçası ya da boncuk kullanabilirsiniz. Zemin olarak da küçük bir parça karton kullanabilirsiniz. Evde karton kutu varsa bundan kare ya da dikdörtgen bir parça keserek çiçeği bunun üzerine yapıştırabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusundan Çiçek Nasıl Yapılır?

Ön hazırlık olarak kartondan kare ya da dikdörtgen bir parça kesin. Bu kartonun üzerine çiçeğin parçaları yapıştırılacak. Kartondan yaprak şeklinde bir parça hazırlayın. Bu parça yapmak istediğiniz çiçeğin boyutuna uygun olmalıdır. Ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Meyve suyu kutusunu keserek düz bir parça halinde açın.
  • Daha sonra bunun üzerine karton ile hazırladığınız yaprak şeklindeki parçayı koyarak kalem ile çizin. Makas ile keserek parlak bir yaprak yapın.
  • Çiçek yapmak için bu parlak yapraklardan 5 tane hazırlamanız gerekmektedir.
  • Hazırladığınız yaprakları kartonun üzerine çiçek oluşturacak şekilde yapıştırın.
  • Son olarak eva ile küçük bir yuvarlak yapın ve bunu çiçeğin ortasına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra meyve suyu kutusundan dekoratif çiçek yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bu yöntemi uygulayarak salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz güzel bir pano yapabilirsiniz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda meyve suyu kutusundan çiçek yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız süt kutusu ile yıldızlı duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial