Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyve suyu kutusu ile dekoratif kalp yapımı evde yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. İçtiğiniz meyve suyu ve sütlerin kutularını atmak yerine bu karton kutuları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle meyve suyu kutusu ile dekoratif kalp yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel dekoratif süs ve magnet yapabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı

Evde meyve suyu kutusundan kalp yapmak oldukça kolaydır. Bildiğiniz gibi meyve suyu kutuları sert kartondan olmaktadır. Bunları makas ile keserek açtıktan sonra üzerlerine çiçek, kalp ya da yıldız çizebilirsiniz. Sonrasında çizdiğiniz bu figürleri makas ile kesip bunların üzerine uygun malzeme ile kaplama yaparak çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Kaplama yapmak için kağıt, poşet, eva ve keçe gibi malzemeler kullanabilirsiniz. İsterseniz kırtasiyeden desenli bant alarak kaplama malzemesi olarak bunu da kullanabilirsiniz. Desenli bant kullandığınızda ayrıca yapıştırıcı ile uğraşmaya da gerek kalmayacaktır.

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Kalp
Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Kalp

Gerekli Malzemeler

  • Meyve suyu kutusu
  • Makas
  • Kalp kalıbı
  • Kalem
  • Desenli bant

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Kalp Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce meyve suyu kutusunun içini güzelce temizleyin. Daha sonra dekoratif kalp yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Meyve suyu kutusunun üzerine elinizle bastırarak düzleştirdikten sonra bunun alt ve üst tarafını makas ile kesin.
  • Düz bir şekilde açtığınız meyve suyu kutusunun üzerine kalp kalıbını yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde geçerek kesin.
  • Bu şekilde kalp hazırladıktan sonra bunun üzerine desenli bant yapıştırın.
  • Kenarlardaki fazlalık bantları makas ile keserek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif kalp süs yapımı tamamdır. Bunun üst tarafına delik açıp buradan ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu şekilde çok sayıda kalp yapıp bunları bir ipe geçirerek farklı duvar süsleri tasarlayabilirsiniz. İsterseniz dekoratif kalbin arka tarafına küçük bir mıknatıs yapıştırarak bunu buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız meyve suyu kutusundan dekoratif kalp yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde boş plastik kaplar varsa bunları değerlendirmek için daha önce paylaştığımız plastik kaplardan magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Meyve Suyu Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial