Meyve Suyu Kabından Parmak Kukla Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Meyve suyu kabından parmak kukla yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bir çalışmadır. Çoçukların içtiği meyve sularının kaplarını atmak yerine bunlarla sevimli parmak kuklalar yapabilirsiniz. Bu şekilde hem bu kapları değerlendirebilir hem de çocukların el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıda parmak kukla yapımının detaylarını bulabilirsiniz.

Meyve Suyu Kabından Parmak Kukla Yapımı

Evde parmak kukla yapımı için çoğunlukla karton kullanılmaktadır. Siz de karton karton ile kukla yapmak isterseniz bunun için meyve suyu kabı kullanabilirsiniz. Bu kartonun iç tarafı parlak olduğu için ayrıca boyamaya gerek kalmayacaktır. Sizin tek yapmanız gereken meyve suyu kabını açarak düz bir hale getirmek ve bunun üzerine istediğiniz şekli çizerek bunu makas ile kesmek. Bu yöntem ile el şeklinde kukla yapabileceğiniz gibi isterseniz kedi, köpek ve tavşan kuklalar da yapabilirsiniz.

Meyve Suyu Kabından Parmak Kukla
Meyve Suyu Kabından Parmak Kukla

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane büyük meyve suyu kabı
  • Kalem
  • Makas
  • Oynar göz
  • Yapıştırıcı

Meyve Suyu Kabından El Şeklinde Kukla Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak el şeklinde sevimli bir kukla yapabilirsiniz.

  • İlk olarak meyve suyu kabını keserek bunu düz bir parça haline getirin.
  • Daha sonra bunun üzerine elinizi koyun ve kalem ile etrafını dikkatli bir şekilde kesin.
  • Sonraki aşamada makas ile çizgilerin üzerinden keserek eli çıkarın.
  • Bu şekilde parmak kuklayı yaptıktan sonra ağız ve gözü de yerine yapıştırın.
  • Son olarak elin alt kısmına parmak geçecek şekilde iki tane delik açın.

Tüm bu aşamalardan sonra el şeklinde parmak kukla yapımı tamamdır. Kuklanın alt tarafındaki deliklerden parmaklarınızı geçirerek bunu oynatabilirsiniz. İsterseniz el şeklindeki kuklaların üzerine eva ya da renkli fon kartonu ile süslemeler yaparak bunları daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda meyve suyu kabından parmak kukla yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabından parmak kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Meyve Suyu Kabından Parmak Kukla Yapımı Resimli Anlatım
Meyve Suyu Kabından Parmak Kukla Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial