Merdivenden Yapılan Dekor Ürünleri

Merdivenden Yapılan Dekor Ürünleri
Sosyal medyada paylaş

Merdivenden yapılan dekor ürünleri evin içinde, bahçe ya da balkonda farklı bir görünüm oluşturur. Ahşap veya metal merdivenler asıl kullanım amacının dışında, şekil bakımından da çok güzel duvar rafı ya da stand olarak kullanılabilir. Hatta sizin hayal gücünüze ve becerinize göre merdiven bir kitaplık veya tencere askısına bile dönüşebilir. Sizin de bir kenarda eskidiği için kullanılmayan merdiveniniz varsa aşağıda paylaşacağımız örnek çalışmalardan ilham alarak, tasarımı size ait çok güzel dekor ürünleri yapabilirsiniz.

Eski Merdivenden Neler Yapılabilir?

Eski merdivenden neler yapılır? diye merak ediyorsanız hemen görseller eşliğinde bu merağınızı giderecek öneriler paylaşalım.

Merdivenden kitaplık yapımı en kolay kendin yap uygulamalarından birisi olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Tahta bir merdiveni istediğiniz boyutta kısalttıktan sonra bunu duvarınıza asarak kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Resimde merdiven boyanmadan orjinal hali ile kullanlmış fakat siz daha şık görünen bir dekor ürünü yapmak isterseniz merdiveni istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Merdivenden Kitaplık Yapımı
Merdivenden Kitaplık Yapımı

Takı askılığı her yaştan bayanın ihtiyacıdır. Eski ahşap bir merdivenin üst tarafına tel geçirip, aşağı kısmına da resimdeki gibi toka ve farklı aksesuarları koymak için güzel bir düzenleme yapabilirsiniz.

Merdivenden Takı Askılığı Yapımı
Merdivenden Takı Askılığı Yapımı

Yatak odası veya genç odasında dekoratif raf olarak kullamak için de eski merdiven son derece idealdir. Resimdeki gibi bir düzenleme yaptığınızda merdiven hem raf hem de yatak başlığı işlevi görebilir.

Merdivenden Duvar Rafı Yapımı
Merdivenden Duvar Rafı Yapımı

Aileniz ve sevdiklerinizle yaşadığınız mutlu anları yansıtan karelerden oluşan resim çerçevelerini duvara farklı bir şekilde asmak için merdivenden çerçeve askısı yapmanız mümkün.

Merdivenden Çerçeve Askısı Yapımı
Merdivenden Çerçeve Askısı Yapımı

Aşağıdaki resimde merdivenden yapılmış dekoratif duvar süsüne güzel bir örnek görüyoruz. Tahta merdivenin orjinal hali ile kullanılması ortaya daha estetik bir görüntü çıkarmış.

Merdivenden Dekoratif Duvar Süsü Yapımı
Merdivenden Dekoratif Duvar Süsü Yapımı

Son dönemlerde birçok kişinin dikkatini çeken geri dönüşüm uygulamalarından birisi olan merdivenden elbise askısı yapımı ile ilgili örnek bir çalışmayı aşağıda görüyoruz. Giysi dolabı olmayanlar böyle bir uygulama yaparak çok şık elbise askısına sahip olabilirler.

Merdivenden Elbise Askısı Yapımı
Merdivenden Elbise Askısı Yapımı

Merdivenden yapacağınız havlu askısı banyonuz için hoş bir dekor ürünü olabilir. Bu şekilde havlularınızı güvenle muhafaza ederken, ortamda dağınıklık oluşturabilecek deterjan, toz bezi gibi malzemeleri de kaldırmak için yer açabilirsiniz.

Merdivenden Havlu Standı Yapımı
Merdivenden Havlu Standı Yapımı

 

Merdivenden Havlu Askısı Yapımı
Merdivenden Havlu Askısı Yapımı

Merdivenden yapacağınız mutfak rafı ya da tencere akısı ile mutfağınızın dekorunda çok güzel bir değişiklik yapabilirsiniz. Tencere ve tava koyacak yeriniz yoksa merdivenden yapacağınız askıya bunları asabilirsiniz. Eski bir ahşap merdiveni mutfağınızın bir köşesine koyarak bunun üzerine tabak ve bardaklarınızı yerleştirebilirsiniz.

Merdivenden Mutfak Rafı Yapımı
Merdivenden Mutfak Rafı Yapımı

 

Merdivenden Tencere Askısı Yapımı
Merdivenden Tencere Askısı Yapımı

 

Salonunuzu daha şık ve gösterişi bir hale getirmek için merdivenden avize yapmayı deneyebilirsiniz.

Merdivenden Avize Yapımı
Merdivenden Avize Yapımı

Eski merdivenden yapacağınız basit bir ışıklandırma sistemi ile evinizin balkonunu ya da bahçesini ışıl ışıl aydınlatabilirsiniz.

Merdivenden Işıklandırma Sistemi Yapımı
Merdivenden Işıklandırma Sistemi Yapımı

Aşağıdaki gibi bir çiçek askılığı yaparak gerçek ya da yapay bitkileri bunun üzerine yerleştirerek, aşağı doğru sarkmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde oluşturacağınız doğal alanda sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Merdivenden Çiçek Askılığı Yapımı
Merdivenden Çiçek Askılığı Yapımı

Merdivenden neler yapılır? sorusunun cevabı olabilecek geri dönüşüm projelerinden bazılarını yukarıda sizlerle paylaştık. Balkonunuzda veya bahçenizde kullanmadığınız eski bir merdiven varsa bunu eviniz için güzel bir dekor ürünü yaparak değerlendirebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial