Maskeden Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay bileklik yapabileceğiniz ve yapmaktan keyif alacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Rahat kullanabileceğiniz şık bir bileklik tasarlamak isterseniz bunun için maske kullanabilirsiniz. Maskelerin kulağa geçirilen lastikleri ile yapacağınız bileklik zarif ve şık tasarımı ile dikkat çekecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz maskeden bileklik yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Maskeden Bileklik Yapımı

Bileklik yapımı için ip, çeşitli kumaşlar, düğme, çorap ve lastik gibi farklı malzemeler kullanılabilir. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada maske lastiği kullanılmış. Maskenin iki yanında bulunan lastiği çıkardıktan sonra bunları kullanarak harika bileklikler yapabilirsiniz. Maske ile evde bileklik yapımı için isterseniz maskenin içinde bulunan teli kullanabilirsiniz. Bu teli kalp şeklinde büküp üzerine ip sararak güzel bir kalpli bileklik yapabilirsiniz. İsterseniz teli kullanmadan eva ve keçe gibi malzemeler ile yapacağınız küçük süslemeleri lastiğin üzerine yapıştırabilirsiniz. Evde büyük boncuk varsa bunu lastiğe geçirerek de kolay bir şekilde bileklik yapabilirsiniz.

Maskeden Bileklik Yapımı-1
Maskeden Bileklik Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Maske
  • Makas
  • Düz veya simli eva
  • Yapıştırıcı

Maskeden Bileklik Nasıl Yapılır?

Maske ve diğer malzemeler hazır ise bileklik yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Makas yardımı ile maskenin iki yanındaki lastikleri kesin.
  • Bu lastiklerin iki ucunu birleştirerek düğüm attığınızda bilekliğin zemini ortaya çıkıyor. Bu aşamaya geçmeden önce süsleme yapımını tamamlamanız gerekiyor.
  • Süsleme yapmak için evadan küçük kalp, çiçek ve yıldız şeklinde parçalar kesebilirsiniz.
  • Kestiğiniz bu parçaları yapıştırıcı yardımı ile lastiğe sabitleyebilirsiniz. İsterseniz küçük yuvarlak bir eva kesip bunun üzerine lastiği yerleştirip en üste de hazırladığınız süsü yapıştırabilirsiniz.
  • Süslemeyi yaptıktan sonra lastiğin iki ucunu düğüm yaparak birleştirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra maske ile bileklik yapımı tamamlanmış oluyor. Yaptığınız bu şık bilekliği kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede birçok bileklik yapabilirsiniz. Bir maskeden iki tane bileklik çıkmaktadır. Evde bu kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda maske ile kolay bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kolay takı tasarım çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız tahta boncuktan bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Maskeden Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Maskeden Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial