Maskeden Bileklik Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bileklik kullanmayı seviyorsanız ya da evde sevdikleriniz için yapabileceğiniz kolay bir bileklik modeli arıyorsanız, maske ile bileklik yapmayı deneyebilirsiniz. Maskenin lastiğini kullanarak kısa sürede 2 tane şık bileklik yapabilirsiniz. Maskelerin yan taraflarında bulunan lastikler bileklik yapmak için ideal olduğu için uygulamayı yaparken zorlanmayacağınızı düşünüyoruz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse, maskeden bileklik nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Maskeden Bileklik Nasıl Yapılır?

Evde maskeden bileklik yapmak oldukça kolaydır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi maskede bulunan lastikler bileklik yapımı için uygundur. Sizin tek yapmanız gereken bu lastikleri çıkarmak ve üzerlerine zevkinize uygun süsleme yapmak. Bunun için isterseniz maskenin üst kısmında bulunan teli çıkarıp, bükerek kalp veya yıldız şekline getirerek üzerine ip dolayabilirsiniz. Maskenin teli ile hazırladığınız bu parça bilekliğin ortasını oluşturacak. Maskeden kestiğiniz lastiği bu parçanın iki yanına düğümleyerek güzel bir bilekliğe dönüştürebilirsiniz. Eğer bu uygulama size zor geliyorsa bizim size anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Maskeden Bileklik
Maskeden Bileklik

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane maske
 • Makas
 • Kalem
 • Kağıt deleceği
 • Simli, arkası yapışkanlı eva
 • Çift taraflı bant

Maskeden Bileklik Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede 2 tane bileklik yapabilirsiniz.

 • İlk olarak makas yardımı ile maskenin iki yanındaki lastikleri keserek çıkarın.
 • Süsleme yapmak için evadan kağıt deleceği ile 6 tane küçük yuvarlak parça hazırlayın. Farklı renkte eva ile 1 tane daha aynı şekilde yuvarlak parça yapın.
 • Bu parçaları çift taraflı bant üzerine çiçek şeklinde yapıştırın. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile çiçek sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
 • Bu şekilde 2 tane çiçek yaptıktan sonra maskeden kestiğiniz lastiklerden birisini alın ve çiçeği bunun ortasına yapıştırın.
 • Diğer çiçeği de lastik arada kalacak şekilde bu çiçeğe yapıştırın.
 • Lastiğin iki ucunu birbirine düğümleyerek bileklik yapımını tamamlayabilirsiniz.
Maskeden Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Maskeden Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

İsterseniz eva ile iki tane kalp, yıldız veya yaprak yapıp lastiği ortada bırakacak şekilde bunları birbirine yapıştırarak birçok farklı tasarım oluşturabilirsiniz. Elinizde boncuk varsa bunları lastiğe geçirerek kolay bir şekilde boncuklu bileklik de yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle maskeden bileklik yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Siz de bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde kendiniz ve sevdikleriniz için şık bileklikler yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda maskeden bileklik yapımı videolu anlatım paylaştık. Kolay gelsin. Maske ile güzel bir toka yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız maskeden saç tokası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial