Maskeden Barbie Kıyafet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle maskeden Barbie kıyafet yapımı başlığı altında evde elbise ve etek yapabileceğiniz kolay kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Barbie bebek için dikişsiz elbise yapmak isterseniz size anlatacağımız kolay yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu şekilde sadece maske kullanarak şık kıyafetler tasarlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz Barbie bebek için maskeden yapabileceğiniz kolay kıyafet modellerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Maskeden Barbie Kıyafet Yapımı

Evde Barbie bebek kıyafeti yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Dikiş dikmeyi bilmeyenlerin yapabileceği birçok kolay elbise modeli bulunmaktadır. Bunlardan bazılarında kumaş, yapılmak istenen kıyafetin modeline uygun şekilde kesildikten sonra açık kalan kısımlar yapıştırılmaktadır. Dikiş ve yapıştırıcı kullanmadan kıyafet yapmak isteyenlerin uygulayabileceği yöntemlerde bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, Barbie için dikişsiz kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Biz de sizlerle maske ile dikişsiz elbise ve etek yapabileceğiniz kolay örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Maskeden Barbie Elbise Yapımı

Barbie bebek için maske ile şık bir elbise yapmak isterseniz bunun için; 1 tane maske ve makas gerekmektedir. Bunların dışında süsleme yapmak için boncuk, pul veya küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz. Elbise yapmak için bez maskenin 3 kenarını makas ile keserek çıkarmanız gerekiyor. Bunu yaparken lastikli olan kenarlardan birisini kesmeden bırakmalısınız. Maskenin lastiğini Barbie’nin boynundan geçirin. Bu şekilde boyundan bağlamalı bir elbise yapabilirsiniz. Sonrasında bebeği ters çevirin ve maskenin iki kenarını önden arkaya doğru getirerek uçları burada birleştirerek maskeden kestiğiniz lastik ile sıkı bir şekilde bağlayın. Tüm bu aşamalardan sonra Barbie bebek için maskeden elbise yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz elbisenin üzerine küçük aksesuarlar ya da kurdele yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz elbisenin bel kısmına da kemer şeklinde süsleme yaparak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Barbie için Maskeden Elbise Yapımı
Barbie için Maskeden Elbise Yapımı

Maskeden Barbie Etek Yapımı

Evde Barbie bebek için şık bir pileli etek yapmak isterseniz bunun için maske kullanabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane maske, makas ve silikon tabancası. İlk olarak makas yardımı ile maskenin her iki tarafındaki lastikli kısımları ve tel bulunan kenarını dikkatli bir şekilde kesin. Yani 3 kenarı kesip dar kenarlardan birisini kesmeden bırakın. Bu kenar eteğin bel kısmını oluşturacak. Sonrasında maskeyi makas ile ortadan ikiye kesin. Bu şekilde eteğin parçalarını oluşturduktan sonra sıra bunları birleştirmeye geldi. İki parçayı ters tarafları dışa gelecek şekilde üst üste koyun ve kenarları silikon ile yapıştırarak parçaları birleştirin. Tüm açıklıklar kapandıktan sonra kumaşın düzünü çevirebilirsiniz. Daha şık bir etek tasarlamak isterseniz üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Farklı renkte maskeler kullanarak Barbie bebek için rengarenk etekler yapabilirsiniz.

Barbie için Maskeden Etek Yapımı Resimli Anlatım
Barbie için Maskeden Etek Yapımı Resimli Anlatım

Bu yazımızda sizlerle evde Barbie dikişsiz kıyafet yapımı hakkında örnek çalışmalar paylaştık. Siz de bu çalışmalar sayesinde evde Barbie bebek için şık etek ve elbiseler yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda maskeden elbise yapımı hakkında videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial