Maskeden Barbie Elbise Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde Barbie bebek için dikişsiz, yapıştırıcısız kolay elbise yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Bebeğe şık bir elbise yapmak istiyor fakat dikiş dikmeyi bilmiyorsanız size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse maskeden Barbie elbise yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Maskeden Barbie Elbise Yapımı

Evde kolay Barbie elbise yapmak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Evde artık kumaş parçası varsa bunu daire şeklinde kesip tam ortasına makas ile küçük bir daire daha yaparak dikişsiz etek yapabilirsiniz. Aynı ya da farklı bir kumaş ile uzun bir şerit kesip bunu da Barbinin üst tarafına sarıp arkadan bağlayarak şık bir kıyafet yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, dikişsiz Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde artık kumaş yoksa maske kullanarak da Barbie için şık bir elbise tasarlayabilirsiniz. Ekstra masraf yapmadan sadece maske ile elbise yapmak isterseniz bu yöntem tam size göre.

Maskeden Barbie Elbise
Maskeden Barbie Elbise

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane maske
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için boncuk, pul, küçük parlak taşlar, eva ya da desenli bant gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Maskeden Barbie Elbise Yapımı

Uygulamanın yapımında düz beyaz maske kullanabileceğiniz gibi renkli ve desenli maskelerden de kullanabilirsiniz. Güzel bir elbise yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak makas yardımı ile maskenin kenarlarında bulunan lastiklerden birisini kesin.
  • Daha sonra maskenin lastiğini bebeğin boynundan geçirerek maskeyi bedenine sıkıca sarın.

Tüm bu aşamalardan sonra maskeden Barbie elbise yapımı tamamlanmış oluyor. Maskeden kestiğiniz diğer lastiğe düğüm atarak bunu kemer olarak beline takabilirsiniz. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz bu lastiğin üzerine simli yapışkanlı eva yapıştırabilirsiniz. İsterseniz elbisenin üzerine de elinizdeki malzemeler ile zevkinize göre süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda maskeden Barbie elbise yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile Barbie elbise yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız Barbie için çoraptan elbise yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Maskeden Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım
Maskeden Barbie Elbise Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial