Masa Süslemesi için Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Masa süslemesi için dekoratif vazo yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği çok pratik bir kendin yap uygulamasıdır. Eski vazonuzdan sıkıldıysanız ya da yemek masanıza farklı bir vazo koymak isterseniz bu projeyi yapmayı deneyebilirsiniz. Günümüzde yemek masaları küçük boyutlu olduğundan bunları süslemek için kullanılacak vazoların da çok büyük ya da uzun olmaması gerekiyor. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışma sayesinde yemek masasını süslemek için çok güzel bir dekoratif vazo yapmanız mümkün. El beceriniz olmasa bile bu projeyi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Dakikalar içerisinde tasarımı tamamen size ait orjinal bir vazo yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca yazımızın sonunda uygulama hakkında daha iyi fikir sahibi olabileceğiniz resimli anlatım da paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Porselen ya da plastik bir kase
  • Beyaz bant
  • Makas
  • Yapay veya gerçek çiçek

Vazoyu hangi boyutta istiyorsanız o büyüklükte bir kase kullanmanız gerekiyor.

Kaseden Dekoratif Vazo Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak beyaz bandı kasenin üzerine yatay ve dikey şeritler halinde keserek yapıştırın.
  • Bu şekilde geniş delikli bir yüzey elde ettikten sonra kasenin üzerindeki deliklere çiçeklerin saplarını geçirerek istediğiniz gibi bir düzenleme yapın.
  • Uygulamayı yaparken her deliğe çiçek geçirerek boşluk kalmamasına dikkat edin.
  • Uygulamanın sonunda ortaya yüzeyi çiçeklerle kaplı çok güzel bir vazo çıkacaktır.

Bu güzel vazoyu yemek masanızı güzelleştirmek için kullanabileceğiniz gibi salonunuzun şıklığını tamamlamak için orta sehpa veya masanın üzerine de koyabilirsiniz. Kaseden dekoratif vazo yapımı çok kolay ve masrafsız bir proje olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Bu şekilde özel yemek davetlerinizde masanızı süslemek için farklı boyutlarda çok güzel vazolar yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı yuvarlak kase yerine farklı şekildeki kaselerle de yapmanız mümkün. Kullanacağınız kasenin masanın boyutuna uygun ve biraz da derin olması yeterli.

Bu fikir hoşunuza gitti ise uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırmak için aşağıda kaseden dekoratif vazo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın detaylarını resimden inceleyerek siz de tasarımı size ait olan harika bir vazo yapabilirsiniz.

Masa Süslemesi için Dekoratif Vazo Yapımı
Masa Süslemesi için Dekoratif Vazo Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial