Manzaralı Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Manzaralı duvar süsü yapımı evde ucuz malzemeler kullanarak uygulayabileceğiniz çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Manzaralı tablolar salon ve oturma odasının dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Siz de böyle bir tablo almak istiyor fakat fırsat bulamıyorsanız evde küçük ve güzel bir manzaralı duvar süsü yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey üzerinde manzara resmi bulunan bir takvim yaprağı. Bu kolay çalışma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Manzaralı Duvar Süsü Yapımı

Evde manzaralı duvar süsü yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken manzaralı bir takvim yaprağı bulmak ve bunu karton tabağın boyutuna göre küçülterek, tabağa yapıştırmak. Uygulama sonrasında salon ya da oturma odanızın duvarına asabileceğiniz çok güzel bir duvar süsüne sahip olabilirsiniz. İsterseniz manzara resmi yerine üzerinde çiçek resimleri bulunan takvim yaprakları da kullanabilirsiniz. Üzerinde çizgi film karakterleri ya da sevimli desenler bulunan kağıtlar kullanarak da çocuk odası için bu şekilde duvar süsü yapmanız mümkün. Önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra çalışmayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Manzaralı Duvar Süsü
Manzaralı Duvar Süsü

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane karton tabak
  • Manzara resmi olan takvim yaprağı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Karton tabağa delik açmak için sivri bir cisim
  • Duvar süsünü asmak için ince bir kurdele ya da ip

Manzaralı Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz.

  • İlk olarak karton tabağı takvim yaprağının üzerine koyun ve etrafından kalem ile çizin.
  • Makas ile çizgilerin üzerinden geçerek dikkatli bir şekilde keserek manzara resmini karton tabağın boyutuna uygun hale getirin.
  • Anlattığımız şekilde yuvarlak olarak kestiğiniz takvim yaprağının kenarlarına yapıştırıcı sürerek bunu karton tabağın kenarlarına bastırarak yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra manzaralı duvar süsü yapımı tamamdır. Bunun üst tarafına sivri bir cisim ile delik açarak buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek duvara asabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde kısa sürede çok güzel duvar süsleri yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda karton tabak ile manzaralı duvar süsü videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde karton tabak ile farklı duvar süsleri tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız karton tabak süslemesi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial