Mandaldan Yapılan Dekoratif Ürünler

Mandaldan Yapılan Dekoratif Ürünler
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan yapılan dekoratif ürünler güzel görünümleri ile dikkat çekmektedir. Kullanışlı ve şık parçalar olduğu için dekorasyonda ahşap parçalar sıkça kullanılmaktadır. Resim çerçevesi, duvar ve kapı süsü gibi birçok dekor ürünü ahşap malzemeden yapılmaktadır. Ahşap malzemeler ucuz olduğu ve bunlar boyandığı zaman çok şık göründüğü için isteyenler evde ahşap dekor ürünü yapabilirler. Böyle bir çalışma yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzemeler mandal veya hobi çubuğudur. Biz bugün sizlerle mandal kullanarak evde kolay bir şekilde yapabileceğiniz dekor ürünleri hakkında ilham verici projelerden örnekler paylaşıyoruz. Siz de evde verimli vakit geçirmek ve birbirinden güzel dekor ürünleri yapmak isterseniz bu önerilerimizi değerlendirebilirsiniz.

Mandaldan Neler Yapılır?

Mandaldan yapabileceğiniz dekoratif ürünler konusunda farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Yeterli sayıda ahşap mandal, yapıştırıcı ve boya ile birbirinden güzel tasarımları kolay bir şekilde yapmanız mümkün. Ahşap mandalların ortasındaki demirleri çıkardıktan sonra bunları farklı şekillerde birbirine yapıştırarak değişik uygulamalar yapabilirsiniz.

Mandal parçalarını delikli kısımları birbirine bakacak şekilde yapıştırarak aşağıdaki gibi yıldız yapabilirsiniz. Daha sonra bu yıldızı istediğiniz bir renge boyayarak dilediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Yaptığınız mandaldan yıldızlara vernik sürerek daha parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Mandaldan Yapılan Dekoratif Ürünler
Mandaldan Yapılan Dekoratif Ürünler

Mandaldan peçetelik yapımı da bu konuda ilginizi çekebilecek pratik bir uygulama olarak aklınızda bulunsun. Aşağıda paylaştığımız örnekte mandallar orjinal halleri ile bırakılmış fakat siz isterseniz boyayarak daha güzel bir tasarım yapabilirsiniz.

Mandaldan Peçetelik
Mandaldan Peçetelik

Ahşap mandalları birbirine yapıştırarak nihale de yapabilirsiniz. Düz yuvarlak bir tasarım yapabileceğiniz gibi aşağıdakine benzer değişik uygulamalar da deneyebilirsiniz. Ahşap nihale şık ve kullanışlı olmasının yanı sıra güzel bir dekor ürünü olarak da çok işinize yarayabilir. Resimlerde ilham alabileceğiniz farklı nihale örneklerini sizlerle paylaştık. Bu uygulamalardan dilediğinizi yaparak siz de çok güzel bir nihaleye sahip olabilirsiniz. Şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız nihaleyi yaptıktan sonra dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Mandaldan Nihale Yapımı
Mandaldan Nihale Yapımı
Mandaldan Nihale
Mandaldan Nihale
Mandaldan Nihale-1
Mandaldan Nihale-1

Mandaldan mumluk yapımı da ilginizi çekebilecek pratik çalışmalardan birisidir. Mandal parçalarını birbirine yapıştırarak şekillendirdikten sonra bu ikili parçaları uç kısımlarından yapışkan ile birleştirerek güzel bir mumluk yapabilirsiniz. Böyle zarif ve şık bir mumluk yemek masanıza çok yakışacaktır.

Mandaldan Mumluk
Mandaldan Mumluk

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial