Mandaldan Nasıl Nihale Yapılır?

Mandaldan Nasıl Nihale Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan nasıl nihale yapılır? diye merak edenler için bu sorunun cevabını resimli anlatım ve güzel örnekler eşliğinde bu yazımızda anlatıyoruz. Çamaşır asmak için kullanılan ahşap mandallar kullanılarak birçok güzel dekoratif ürün yapılmaktadır. Bu ürünler arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de rengarenk nihalelerdir. Üzerine çaydanlık ya da tencere koymak için kullandığımız nihaleleri isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Ahşap mandal ve boyalarla yapacağınız böyle bir çalışma evde keyifli vakit geçirmenize yardımcı olabilir. Mandalları birbirine yapıştırmak ve kendi tasarımınız olan nihaleyi gönlünüzce boyamak çok hoşunuza gidebilir. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse mandaldan nihale yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda ahşap mandal
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte akrilik boya ( tercihe bağlı )
  • Fırça

Yaptığınız nihalenin daha parlak görünmesi için isterseniz vernik de kullanabilirsiniz.

Mandaldan Nihale Yapımı

Mandaldan nihale yapmak dışarıdan baktığınızda zor bir uygula gibi görünebilir fakat zor değil sadece biraz dikkat gerektiren bir çalışmadır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de harika bir ahşap nihale yapabilirsiniz.

  • İlk olarak ahşap mandalların ortasında bulunan demirleri dikkatli bir şekilde çıkarmalısınız.
  • Tüm mandalları bu şekilde iki parçaya ayırdıktan sonra sıra bunları nihale yapmaya geldi.
  • Her mandan parçasını dışlarının düz taraflarına yapışkan sürerek birbirine tutturun. Bu şekilde elinizde tırtıklı görünümlü ahşap parçalar olacak.
  • Bu parçaları düz bir zemine alın ve alt taraflarına yapışkan sürerek birbirlerine tutturarak yuvarlak bir şekle getirin.
  • Tüm bu aşamaların ardından ahşap nihale kullanma hazırdır. İster bu şekilde orjinal hali ile kullanabilir ya da daha şık bir görünüm vermek için akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Bu konudaki seçimi size bırakıyoruz.

Siz de evde böyle güzel bir nihale yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, mandaldan nihale yapımı resimli anlatım işinize yarayabilir. Aşağıdaki resimlerde mandal ile yapılmış farklı nihale örneklerinden bazılarını da sizlerle paylaşıyoruz. Bunlardan istediğinizi yapabilir ya da kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Mandaldan Nasıl Nihale Yapılır
Mandaldan Nasıl Nihale Yapılır
Mandaldan Nihale Yapımı
Mandaldan Nihale Yapımı
Mandaldan Nihale
Mandaldan Nihale
Mandaldan Nihale-1
Mandaldan Nihale-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial