Mandaldan Magnet Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde manet yapmak için farklı malzemeler ve yöntemler kullanılmaktadır. Elinizde bulunan plastik ve ahşap malzemelerin yanı sıra keçe ve eva ile de çok güzel buzdolabı süsleri yapabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda, mandaldan magnet nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Mandaldan Magnet Yapımı

Mandal ile yapacağınız magnet aynı zamanda not tutucu işlevi de görmektedir. Bu tür bir çalışma yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; ahşap mandal, iki farklı renkte arkası yapışkanlı eva, kalem, makas, reklam magneti, ve çift taraflı bant. İlk olarak evanın üzerine mandalı koyarak kalem ile etrafından çizin. Makas ile fazlalıkları kesin. Arkasındaki kağıdı çıkararak evayı mandalın üzerine yapıştırın.

Not Tutucu Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Not Tutucu Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Diğer evadan kalp, çiçek veya yıldız yaparak bunu mandalın uç kısmına yapıştırın. Makas yardımı ile reklam magnetinden bir parça kesin. Bu mıknatıslı şeridi mandalın diğer tarafına yapıştırın.

Not Tutucu Magnet Yapımı

Evde kolay bir şekilde not tutucu magnet yapmak isterseniz mandal ve eva kullanabilirsiniz. Küçük bir ahşap mandalın üzerine eva ile kaplama yapın. Daha sonra kağıt deleceği ile evadan daire şeklinde parçalar çıkarın. Hazırladığınız bu süslemeleri kapladığınız yere yapıştırın. Anlattığımız şekilde magneti yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

Mandal ile Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Mandal ile Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Reklam magnetinden keseceğiniz parçayı da mandalın arka tarafına yapıştırın. Mandalın arasına not kağıdı kıstırarak buzdolabına yapıştırabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde şık bir aksesuar yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanı yapımında eva yerine keçe de kullanabilirsiniz.

Dekoratif Magnet Yapımı

Mutfak dekorunuzu güzelleştirmeye yardımcı olacak bir buzdolabı süsü yapmak isterseniz mandal kullanabilirsiniz. İlk olarak ahşap mandalın üzerini istediğiniz bir renge boyayın. Daha sonra kartona bir kelebek çizerek bunu makas ile kesin. Hazırladığınız kelebeği de mandal ile aynı renge boyayın.

Mandaldan Not Tutucu Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Not Tutucu Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Daha şık bir tasarım olması için kelebeğin üzerine simli eva ile süsleme yapabilirsiniz. Karton kelebeği manada yapıştırın. Arka tarafa da reklam magnetinden kestiğiniz parçayı yapıştırın. İsterseniz kelebeği yapmak için karton yerine eva veya keçe de kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde mandaldan magnet yapımı hakkında örnek çalışmalar paylaştık. Siz de bunlardan istediğinizi deneyerek harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Farklı bir çalışma yapmak isterseniz, yapboz ile magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial