Mandaldan Kapı Süsü Yapımı

Mandaldan Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan kapı süsü yapımı farklı bir kendin yap çalışması olarak ilginizi çekebilir. Çamaşır asmak için kullanılan ahşap mandallar son dönemlerde dekor ürünü yapımında da sıkça kullanılmaktadır. Bu mandallar ile yapılan çok güzel dekoratif ürünler vardır. Siz de mandal ile kendiniz güzel bir kapı süsü tasarlamak isterseniz bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde evde sıkılmadan vakit geçirirken aynı zamanda dikkat çekici bir kapı süsüne de sahip olmanız mümkün. Mandaldan kapı süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Plastik, ahşap ya da tel bir halka
  • Yeterli sayıda ahşap mandal
  • İstediğiniz renkte boya
  • Fırça

Uygulamanın yapımı için gerekli olan ana malzemeler bunlardır. İsterseniz kapı süsünü daha şık bir hale getirmek için kurdele ya da boncuk gibi süs aksesuarları da kullanabilirsiniz. Kapı süsü yapmak için her türlü halka şeklinde objeyi kullanabilirsiniz. İsterseniz kendiniz de kartondan halka yapabilirsiniz.

Mandaldan Nasıl Kapı Süsü Yapılır?

Mandaldan kapı süsü yapmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntemde mandalları bütün halinde kullanarak halkaya takıyorsunuz. İkinci yöntemde ise mandalın demirini çıkararak parçaları birbirinden ayırıp bunları tek tek halkaya yapıştırıyorsunuz. İlk yöntem daha kolay olduğu için onu uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak şık bir kapı süsü yapabilirsiniz.

İlk olarak mandalları istediğiniz renkte boyayın. İsterseniz mandalların hepsini aynı renkte boyayabilir ya da farklı renklerde boyayarak rengarenk bir tasarım da yapabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak için simli boya kullanabilirsiniz. Elinizde desenli bant varsa mandalları boyamak yerine üzerlerine bu banttan yapıştırabilirsiniz.

Mandal ile Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Mandal ile Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Boyadığınız mandalları halkaya güzelce takarak bunun üzerini tamamen kaplayın.

Mandaldan Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Uygulamanın yapımında keçe ya da eva kağıdı kullanarak farklı tasarımlar oluşturmanız mümkün. Aşağıdaki mandaldan kapı süsü kardan adamlı olarak tasarlanmış. İsterseniz siz de anlattığımız yöntemi uygulayarak böyle sevimli bir kapı süsü yapabilirsiniz.

Mandaldan Kapı Süsü
Mandaldan Kapı Süsü

Sade ve şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız aşağıdaki gibi bir tasarım yapabilirsiniz. Evde kolay kapı süsü yapmak isterseniz sizlerle paylaştığımız bu örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Mandaldan Kapı Süsü-1
Mandaldan Kapı Süsü-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial