Mandaldan Gelin ve Damat Yapımı

Mandaldan Gelin ve Damat Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan gelin ve damat yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz çok kolay bir projedir. Çamaşırları asarken kullanılan tahta mandallarla yapılan birçok farklı kendin yap çalışması bulunmaktadır. Bugün sizlere anlatacağımız uygulamada mandaldan gelin ve damat figürü yapılıyor. Bu sevimli gelin-damat figürü ev dekorunda ya da düğün gibi özel organizasyonlarda masa süslemek için kullanılabilir. Elinizde siyah ve beyaz boya varsa başka masrafa gerek kalmadan bu keyifli uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Çocuklarda bu uygulamayı kolay bir şekilde yapabilecekleri için isterseniz onlarla birlikte güzel bir aktivite yapmanız mümkün. Mandaldan gelin ve damat yapmak isteyenler bunun için gerekli malzemelerin listesini ve projenin resimli anlatımını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Ahşap mandal
  • Siyah ve beyaz boya
  • Fırça
  • Küçük bir tül parçası
  • Yapışkan

Uygulamanın yapımında guaj ya da akrilik boya kullanmanız mümkün.

Mandal ile Nasıl Gelin ve Damat Yapılır?

Mandaldan gelin ve damat yapmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • Gelin ve damat yapımında tek mandal kullanılmaktadır. Mandalın bir tarafı gelin diğer tarafı da damat yapılmaktadır.
  • İlk olarak mandalın bir tarafını beyaza öbür tarafını da siyaha boyayın. Ahşabın tamamen kapanması için gerekirse 2 kat boyama yapabilirsiniz.
  • Boyama yaparken mandalın üst kısmını boyamadan, olduğu gibi bırakın. Bu kısımlar gelin ve damadın başı olacak. Siyah boya ile ağız ve göz yapın.
  • Sonrasında boyanın kuruması için bir süre bekleyin.
  • Boya kuruduktan sonra küçük bir tül parçasını mandalın gelin olan tarafının baş kısmına yapıştırarak duvak yapın.

Tüm bu aşamaların ardından minyatür gelin ve damat kullanıma hazırdır. Aynı yöntemi kullanarak gelin ve damat dışında farklı görünümde çiftler de yapabilirsiniz. Kullanmadığınız ojeler varsa boya yerine bunları da projede kullanarak değerlendirebilirsiniz. Mandala kadın ve adam şekli yaparken küçük kumaş parçaları kullanarak kadına etek ve elbise yaparak birçok değişik tasarım oluşturabilirsiniz. Siz de evde böyle güzel dekor ürünleri yapmak isterseniz işinizi kolaylaştırması için aşağıda mandaldan gelin ve damat yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resmi inceleyerek uygulamanın detayları hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız mümkün.

Mandaldan Gelin ve Damat Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Gelin ve Damat Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Gelin Damat
Mandaldan Gelin Damat
Mandaldan Gelin ve Damat Yapımı
Mandaldan Gelin ve Damat Yapımı

Bir cevap yazın