Mandaldan Duvar Süsü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Mandaldan duvar süsü yapımı evde yapılabilecek en kolay ve masrafsız kendin yap çalışmalarından birisidir. Duvar süsü dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Farklı şekil ve boyutlarda olan bu süsler evin dekorunu güzelleştirmek için kullanılmaktadır. Özellikle bebek ve çocuk odalarının duvarını süslemek için kullanılan süsler güzel tasarımları ile dikkat çekmektedir. Duvar süsü yapmak için keçe ve tül gibi kumaşların yanı sıra parlak taşlar, deniz kabuğu, fon kartonu ve eva kağıdı gibi malzemeler kullanılabilir. Duvar süsü yapmak için kullanılacak olan malzemeler oluşturulacak tasarıma göre farklılık gösterebilir. Evde mandaldan duvar süsü yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ortası delik bir halka
  • Ahşap mandal
  • İstediğiniz renkte boya ya da desenli bant

Uygulamanın yapımında ortası delik olan ahşap ya da plastik her türlü malzeme kullanılabilir.

Mandaldan Nasıl Duvar Süsü Yapılır?

Mandaldan duvar süsü yapmak çok kolaydır. Mandallar halkaya takılarak sabitlendiği için yapıştırmak ve yapışkanı kurutmakla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Aşağıdaki adımları takip ederek çok güzel bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak mandalları süslemekle işe başlamanız gerekiyor. Bunun için boya ya da desenli bant kullanabilirsiniz.
  • Mandalları boyamak için tek renk boya kullanabileceğiniz gibi isterseniz hepsini farklı renklerde de boyayabilirsiniz. Süslemeyi boya ile yapacaksanız akrilik boya ve parlatmak için de vernik kullanabilirsiniz.
  • Ahşap mandalları desenli bant ile süsleyecekseniz banttan mandala uygun boyutta parça keserek bunu dikkatli bir şekilde yapıştırmalısınız.
  • Mandalların hepsini süsledikten sonra bunları halkaya takarak sabitleyebilirsiniz.
  • En son süslemiş olduğunuz halkaya ince bir ip ya da kurdele geçirerek istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik kendin yap uygulaması sayesinde tasarımı size ait olan çok güzel bir duvar süsü yapmanız mümkün. Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz ahşap mandalları simli ya da metalik boya ile renklendirebilirsiniz. Evde duvar süsü yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek siz de hiç zorlanmadan harika bir duvar süsü yapabilirsiniz. Aynı yöntemi kapı süsü yapmak için de uygulamanız münkün.

Mandal ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Mandal ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Duvar Süsü
Mandaldan Duvar Süsü
Mandaldan Duvar Süsü-1
Mandaldan Duvar Süsü-1
Mandaldan Duvar Süsü-2
Mandaldan Duvar Süsü-2

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial