Mandaldan Çocuklar için Oyuncak Yapımı

Mandaldan Çocuklar için Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan çocuklar için oyuncak yapımı evde çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz çok kolay ve masrafsız bir el işi çalışmasıdır. Okul öncesi çocukların evde sıkılmadan vakit geçirmeleri için yapılan farklı uygulamalar bulunmaktadır. Fırsat buldukça bu güzel projelerden örnekleri sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Mandaldan oyuncak yapımı da bu projelerden birisi olarak dikkatinizi çekebilir. Sizlere bahsedeceğimiz uygulamayı evde çocuğunuzla birlikte yapmaya çalışarak birlikte çok eğlenebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda projeyi yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulama hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ahşap mandal
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı ya da fon kartonu
  • Yapıştırıcı

Mandaldan Nasıl Oyuncak Yapılır?

Mandaldan oyuncak yapmak oldukça kolay bir el işi çalışmasıdır. İlk olarak mandalın ucuna yapacağınız figüre karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek oyuncak yapımına başlayabilirsiniz. Mandalın ucuna çocuğunuzun sevdiği herhangi bir hayvan ya da kukla gibi iki parçalı bir şekil yapmalısınız.

  • El işi kağıdı ya da fon kartonuna iki parçalı bir figür çizin. Bu bir balık olabilir, yumurta ya da iki parçalı bir şekil olabilir.
  • Sonrasında çizdiğiniz bu figürü makas yardımı ile keserek çıkarın.
  • Bu figürün üzerine keçeli kalem ya da başka boyalarla gerekli süslemeleri yapın.
  • Son olarak mandalın uç tarafına bu iki parçayı yapıştırarak sabitleyin.
  • Yapışkan kuruduktan sonra mandaldan oyuncağı çocuğunuza verebilirsiniz.

Bu size bahsettiğimiz yöntemi kullanarak çocuğunuz için çok güzel kıskaçlı oyuncaklar yapmanız mümkün. Elinizde keçe varsa figürleri yapmak için onu da kullanabilirsiniz. İsterseniz bir kağıda figürü çizdikten sonra bunu boyayarak da bu projeyi yapabilirsiniz. Mandal açılıp kapandıkça yapılan figür hareket edeceği için böyle bir oyuncak küçük çocukların çok hoşuna gidebilir.

Siz de çocuklara evde oyuncak yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız örnekler bu konuda ilham almanıza yardımcı olabilir. Çocuğunuz ile birlikte yapacağınız bu eğlenceli çalışma sayesinde onun hayal gücünün ve el becerisinin gelişime katkıda bulunabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bu konudaki örnekleri sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Deneyecek olanlara keyifli çalışmalar diliyoruz.

Mandaldan Çocuklar için Oyuncak Yapımı
Mandaldan Çocuklar için Oyuncak Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial