Mandaldan Ayna Çerçevesi Yapımı

Mandaldan Ayna Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandaldan ayna çerçevesi yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzde dekoratif ayna kullanımı çok yaygın olduğu için biz de evde ayna çerçevesi yapabileceğiniz bir uygulama paylaşmak istiyoruz. Ahşap mandaldan kolay bir şekilde yapacağınız çerçeve sayesinde evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde eskiyen ahşap mandalları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Mandal ile ayna çerçevesi yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda ahşap mandal
  • Yuvarlak ve ortası delik bir kontrplak
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya
  • Fırça
  • Ayna

Yuvarlak kontrplak temin edemezseniz bunun yerine ortası yuvarlak bir karton da kullanmanız mümkün.

Mandaldan Nasıl Ayna Çerçevesi Yapılır?

Mandaldan çerçeve yapmak için çok sayıda ahşap mandala ihtiyacınız var. Yeterli sayıda mandal temin ettikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek çok güzel bir ayna çerçevesi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak mandalların demirini çıkararak bunları ortadan ikiye ayırın.
  • Sonrasında bu mandalları yuvarlak kontrplağın üzerine dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Yapıştırma işlemini tamamladıktan sonra kapı süsünü istediğiniz renge boyayın. İsterseniz daha parlak olması için vernik de sürebilirsiniz.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra aynayı çerçeveye yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde çok şık bir aynaya sahip olabilirsiniz. Daha renkli bir tasarım yapmak isterseniz mandalları farklı renklerde de boyayabilirsiniz. Ayna çerçevesini metalik renklerde boyayarak daha şık bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Ahşap mandal bulamazsanız ayna çerçevesi yapmak için dondurma çubuklarını da kullanmanız mümkün. Bu ahşap çubukları bütün halinde ya da ikiye bölerek yuvarlak halkaya yapıştırabilirsiniz. Aynı çalışmayı resim çerçevesi yapmak için de uygulayabilirsiniz. Çerçeveyi yaptıktan sonra buna ayna takmadan kapı ya da duvar süsü olarak da kullanmanız mümkün.

Evde bu kolay uygulamayı yaparak çok güzel bir ayna çerçevesi tasarlayabilirsiniz. Yapacağınız bu çerçeveyi kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Elinizde parlak taş ya da boncuk gibi süsleme malzemeleri varsa bunları da çerçeveye yapıştırabilirsiniz. Evde güzel bir kendin yap çalışması yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda mandaldan ayna çerçevesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

 

Mandaldan Ayna Çerçevesi Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Ayna Çerçevesi Yapımı Resimli Anlatım
Mandaldan Ayna Çerçevesi Yapımı
Mandaldan Ayna Çerçevesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial