Mandal ile Takı Yapımı

Mandal ile Takı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandal ile takı yapımı evde takı tasarımı yapmaya yeni başlayacaklar için güzel bir örnektir. Günümüzde bazı bayanlar evde kendi takılarını tasarlamakta hatta bazıları kendi yaptıkları takıları satarak ek gelir elde etmektedir. Evde yapılan kolye, küpe ve bilezikler orjinal görünümleri ile görenlerin dikkatini çekmektedir. Bugün sizlere anlatacağımız kolay takı tasarımı projesini evde uygulayarak siz de çok güzel küpe ve kolyeler yapabilirsiniz. Üstelik bu uygulamayı yapmak için hiçbir malzeme almanıza gerek yok. Elinizdeki kullanmadığınız takıların parçalarını çıkararak bunlardan farklı takılar tasarlayabilirsiniz. Bu önerimiz hoşunuza gittiyse gerekli malzemelerin listesini ve uygulama hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ahşap mandal ( küpe yapacaksanız 2, kolye yapacaksanız 1 tane mandal yeterlidir. )
  • Takılardan çıkardığınız boncuk veya başka aksesuarlar
  • İnce bir zincir ( kolye yapacaksanız )
  • Küçük bir pense

Mandaldan Nasıl Takı Yapılır?

Mandaldan takı yapmak için ilk olarak bunların ortasında bulunan metal parçayı çıkarmanız gerekiyor. Takı yapımı için size gerekli olan bu metal kısımlardır. Ahşap ve metal parçaları birbirinden ayırdıktan sonra yapacağınız takıya göre aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Mandaldan küpe yapmak için 2 tane mandalın metal parçasını çıkararak alın. Daha sonra pense yardımı ile metal parçanın alt tarafını biraz açın. Açtığınız bu yerden boncuk ya da başka aksesuar geçirin. Üst taraftaki burmalı delikten de küpeyi kulağınıza takacağınız parçayı geçirin. Küpenin diğerini de aynı şekilde yaptıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu çok kolay takı tasarımı uygulamasını evde deneyerek, kimsede olmayan çok güzel küpelere sahip olabilirsiniz.

Mandaldan kolye yapmak isterseniz yine küpe yapımında olduğu gibi ahşabı metal parçadan ayırın ve alt tarafını açtırarak buraya kolye ucunu takın. Daha sonra üst taraftaki burmalı delikten zinciri geçirin. Tüm bu aşamaların ardından kendi tasarımınız olan kolyeyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu tarz bir kolye yapmak için ince zincir kullanmanız gerekiyor.

Mandaldan kolye yapmak çok kolay bir takı tasarımı uygulaması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla deneyebilir. İsterseniz küpe ve kolyeyi takım olarak da yapmanız mümkün. Bu orjinal takılardan sevdiklerinize hediye olarak da yapabilirsiniz. Evde mandal ile takı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görsellerden ilham alabilirsiniz.

Mandal ile Takı Yapımı
Mandal ile Takı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial