Mandal ile Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandal ile kolye yapımı evde takı yapmak isteyenlerin hoşua gidecek çok kolay bir uygulamadır. Mandalların ortasında bulunan metal parçayı kullanarak evde çok güzel kolye uçları yapabilirsiniz. Mandal kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Ahşap ya da plastik mandallar kullanılarak çok güzel peçetelik, kapı süsü, nihale, duvar süsü ve daha birçok farklı dekoratif süs yapılmaktadır. Biz bugün sizlerle mandal ile takı yapabileceğiniz çok kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Mandal ile Kolye Yapımı

Evde kendinize ya da sevdiklerinize farklı bir kolye yapmak isterseniz bunun için mandal kullanabilirsiniz. Ahşap ya da plastik mandalın ortasındaki demiri çıkarıp buna boncuk geçirerek kısa sürede çok güzel bir kolye yapabilirsiniz. Boş zinciriniz için kolye ucu gerekiyorsa bu kolay yöntemi uygulamayı düşünebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Mandal ile Kolye Yapımı-1
Mandal ile Kolye Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane mandal
  • Boncuk
  • Zincir

Uygulamanın yapımında kullanılacak olan boncuğun deliği metal parçanın içinden geçebileceği genişlikte olmalıdır.

Mandal ile Kolye Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise güzel bir kolye yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak mandalı ikiye ayırarak ortasındaki metal parçayı çıkarmakla ile başlamanız gerekiyor. Bu metal parçanın uç kısmını makas ile ittirerek kolay bir şekilde yerinden çıkarabilirsiniz.
  • Bu metal parçanın ek yerini açarak boncuğa geçirin.
  • Bu şekilde kolye ucunu hazırladıktan sonra metalin üst tarafındaki halka şeklindeki kıvrımlardan zinciri geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra yeni kolyeniz kullanıma hazırdır. Elinizde boş zincir yoksa kolye ucunu uygun yapıda bir ipe geçirerek de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarım çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda mandal ile kolye yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bileklik ve kolye yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pipet ile takı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mandal ile Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Mandal ile Kolye Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial