Mandal ile Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandal ile kapı süsü yapımı hesaplı malzemeler kullanılarak yapılan kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Çamaşır asmak için kullanılan mandallar evde dekoratif ürün yapılırken de kullanılmaktadır. Ahşap mandalların üzeri boyanarak ya da bunlar desenli bant ile kaplanarak süsleme yapıldıktan sonra bu mandallarla çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Plastik mandallar ise kendinden renkli olduğu için bunlara başka bir işlem yapılmadan doğrudan kullanılabilir. Bu yazımızda sizlerle mandal ile kapı süsü yapabileceğiniz güzel bir çalışma paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Mandal ile Kapı Süsü Yapımı

Evde mandaldan kapı süsü yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken bir kartona istediğiniz boyutta bir daire çizmek. Sonrasında bunun içine biraz daha küçük bir daire çizerek makas ile kesip kartondan bir halka yapmak. Mandalları bu halkanın kenarına geçirerek kısa sürede çok güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapmak istediğinizde karton tabak kullanırsanız işiniz daha kolay olacaktır. Ahşap ya da plastik mandalları bu karton tabağın kenarlarına takarak bizim yaptığımız gibi bir kapı süsü tasarlayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Mandaldan Kapı Süsü
Mandaldan Kapı Süsü

Gerekli Malzemeler

  • Yeterli sayıda mandal
  • Karton tabak
  • İnce bir kurdele ya da ip

Mandal ile Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Kapı süsü yapımında ahşap mandal kullanacaksanız uygulama öncesinde bunları boyayabilir ya da üzerlerini desenli bant ile kaplayabilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi farklı renklerde plastik mandallar kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Karton tabak ve mandallar hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede kapı süsü yapabilirsiniz.

  • Mandalı çamaşıra takar gibi açarak karton tabağın kenarına güzelce geçirin.
  • Sonraki aşamada bunun hemen yanına bir mandal daha geçirin.
  • Bu şekilde karton tabağın kenarı tamamen kaplanana kadar mandal geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra mandaldan kapı süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Karton tabağın kenarına sivri bir nesne ile delik açarak buradan ince bir kurdele veya ip geçirerek kapıya asabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz eva ile kalp, çiçek, yıldız ya da başka bir figür yaparak bunu karton tabağın ortasına yapıştırabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda mandaldan kapı süsü resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür uygulamalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız mandaldan kapı süsü yapımı yazımızda örnek çalışmalar bulabilirsiniz.

Mandaldan Kapı Süsü Resimli Anlatım
Mandaldan Kapı Süsü Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial