Mandal ile Çiçek Saksısı Yapımı

Mandal ile Çiçek Saksısı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Mandal ile çiçek saksısı yapımı sizi fazla zorlamayacak bir kendin yap çalışması olduğu için bunu evde denemek isteyebilirsiniz. Konserve gıdaların muhafaza edildiği teneke kutular günümüzde birçok farklı kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Bu kutulardan çok güzel mumluk ve fenerler yapılmaktadır. Teneke kutuların üzeri çeşitli malzemelerle kaplanarak bunlar kalemlik, çatal-bıçaklık ya da saksı gibi birçok farklı şekilde kullanılmaktadır. Sitemizde bu konuda birçok örnek çalışma bulabilirsiniz. Bugün de size teneke kutuyu mandal ile kaplayarak yapabileceğiniz güzel bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Evde boş konserve kutusu varsa bunu çiçek saksısı yaparak değerlendirebilirsiniz. Mandal ile çiçek saksısı yapmak için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Mandal ile Çiçek Saksısı Yapımı

Evde dekoratif saksı yapmak için uygulanacak en kolay yöntemlerden birisi bunu boyamak ya da kaplamaktır. Bizim bu konudaki önerimiz teneke kutuyu mandallarla kaplamanız yönünde olacak.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane konserve kutusu
  • Ahşap mandal
  • Silikon tabancası
  • Saksıyı süslemek için ince bir ip ya da kurdele

Saksıyı renkli olarak tasarlamak isterseniz ahşap mandalları akrilik boya ya da sprey boya ile renklendirebilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Mandal ile Nasıl Çiçek Saksısı Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce teneke kutunun üzerindeki etiketi çıkarın. Bunun içini ve dışını güzelce yıkadıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk önce ahşap mandalların ortasındaki demiri çıkararak bunları iki parça haline getirin.
  • Daha sonra bu mandalların iç tarafına silikon yapıştırıcı sürerek bunları tek tek teneke kutunun üzerine yapıştırın.
  • Kutunun üzeri tamamen mandallarla kaplanana kadar uygulamaya devam edin.
  • Son olarak mandallarla kapladığınız saksının üzerine ince bir kurdele ya da ip bağlayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Elinizde uygun boyutta süs aksesuarı varsa bunu da saksıya bağladığınız ipe geçirerek daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde boş teneke kutuları atmak yerine güzel bir dekor ürününe dönüştürebilirsiniz. Malzeme listesini verirken gerekli olan mandal sayısını belirtmedik. Kullanacağınız mandal sayısı teneke kutunun boyutuna göre değişebilir. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, mandal ile dekoratif saksı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, mandal ile çiçek saksısı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Mandal ile Çiçek Saksısı Yapımı Resimli Anlatım
Mandal ile Çiçek Saksısı Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın