Makaron Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Elinizde bulunan soda ve gazoz kapaklarını atmak yerine değerlendirmek isterseniz bunlarla anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Bu metal kapakları oje veya akrilik boya ile renklendirip aralarına anahtarlık halkası koyarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Kapakları düz bir şekilde boyayabileceğiniz gibi üzerlerine küçük desenler de çizebilirsiniz. Çok uğraşmadan şık bir anahtarlık yapmak isterseniz gazoz kapaklarına makaron şekli verebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda gazoz kapağı ile makaron anahtarlık yapımı paylaşıyoruz.

Makaron Anahtarlık Yapımı

Evde makaron anahtarlık yapmak isterseniz bunun en kolay yolu gazoz kapağı kullanmaktır. Metal kapaklardan iki tanesini istediğiniz renklerde boyadıktan sonra bunları birbirine yapıştırarak kolaylıkla makaron şekli verebilirsiniz. Bu şekilde birkaç tane makaron yapıp bunları birbirine yapıştırarak harika bir anahtarlık yapabilirsiniz. Kapakları birbirine yapıştırmak için sıcak silikon kullandığınızda bu şekilde kapakların arasındaki boşluklarda dolacaktır. Bu dolgunun hoş görünmesi için sıktığınız silikonun üzerini beyaz oje ile boyayabilir ya da sim dökebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 8 tane gazoz kapağı
  • 4 farklı renkte oje veya akrilik boya
  • Anahtarlık halkası
  • Silikon tabancası

Bunların dışında makaronların arasını yapmak için beyaz boya veya sim kullanabilirsiniz.

Makaron Anahtarlık Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak gazoz kapaklarını ikişerli olarak istediğiniz renklerde boyayın.
  • Daha sonra aynı renkteki iki kapağı alın ve bunlardan birisinin iç kenarına silikon sürerek diğer kapağı bunun üzerine yapıştırın.
  • 6 tane kapağı bu şekilde birbirine yapıştırarak makaronları oluşturun.
  • Diğer 2 kapağın içine anahtarlık halkasını yerleştirdikten sonra bunları birbirine yapıştırın.
Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
  • Kapakları birleştirdiğiniz yerlerin üzerinden silikon ile geçtikten sonra bunları sime bulayabilir ya da beyaz boya ile boyayabilirsiniz.
  • Bu şekilde makaronların kremasını da yaptıktan sonra bu 4 makaronu birbirine silikon yardımı ile tutturarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra gazoz kapağından anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Elinizde anahtarlık halkası yoksa kapakların arasına ikiye katladığınız bir ip de koyabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda gazoz kapağından makaron anahtarlık yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile anahtarlık yapmak isterseniz, evadan yıldız anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial