Lol Sürpriz Kutusundan Lamba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde lamba yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizde küçük karton kutu varsa anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak lamba yapabilirsiniz. Delme tekniği kullanarak yapacağınız lamba gece odanızın dekoruna ayrı bir güzellik katacaktır. Loş ışık veren bu lambayı yapmak da kullanmak da oldukça keyiflidir. Küçük çocuğunuz varsa ona aldığınız lol sürpriz kutularını bu iş için kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz lol sürpriz kutusundan lamba yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Lol Sürpriz Kutusundan Lamba Yapımı

Evde lamba yapmak için genelde cam kavanoz ve teneke kutular kullanılmaktadır. Cam şişeleri boyayarak ya da üzerlerini dantel ya da tül gibi kumaşlarla kaplayarak harika lamba tasarımları yapabilirsiniz. Teneke kutuların üzerine delikler açarak da loş ışık veren lamba yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, kola kutusundan hello kittyli gece lambası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün anlatacağımız yöntemde teneke kutu ile aynı şekilde uygulanmaktadır. Kutunun üzerindeki resme delikler açarak harika bir lamba yapabilirsiniz. Kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız bu çalışmayı tercih edebilirsiniz. Aşağıda kartondan lamba yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Lol sürpriz kutusu
  • Raptiye ya da toplu iğne
  • Pilli led tealight mum

Lol Sürpriz Kutusundan Lamba Nasıl Yapılır?

Karton kutu ve diğer malzemeler hazır ise lamba yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kutunun üzerindeki lol bebek resminin üzerine raptiye ya da iğne ile delikler açın.
  • Bunu yaparken deliklerin arasında biraz boşluk bırakmaya dikkat etmelisiniz.
Lol Sürpriz Kutusundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım
Lol Sürpriz Kutusundan Lamba Yapımı Resimli Anlatım
  • Gerekli yerlere delikleri açtıktan sonra kutunun içine led tealigt mumu koyup kapağını kapatabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra karton kutudan lamba yapımı tamamlanmış oluyor. Led tealigt mumu yaktığınızda deliklerden yayılan ışık hoş bir görünüm oluşturacaktır. Elinizde başka küçük boyutlu karton kutu varsa uygulamayı yaparken onu da kullanabilirsiniz. Evde renkli led ışık varsa mum yerine onu da tercih edebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Başka bir malzeme ile lamba yapmak isterseniz, sürpriz yumurta kabından gece lambası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial