Limondan Nasıl Mumluk Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Limondan nasıl mumluk yapılır öğrenmek isterseniz bu yazımızdaki örnek çalışmalar konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir. Son dönemlerde portakal ve elma gibi meyveler kullanılarak çok güzel mumluklar yapılmaktadır. Bu tarz mumluklar yemek masalarına hem görünümleri hem de güzel kokuları ile farklı bir hava katmaktadır. Özel bir yemek daveti verileceği zaman masada az yer kaplayan ve güzel görünen mumluklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamalardan istediğinizi yaparak harika mumluklar tasarlayabilirsiniz.

Limondan Nasıl Mumluk Yapılır?

Limondan mumluk yapmak için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden bazıları biraz zahmetli olmakla birlikte bazı uygulamalar da oldukça kolaydır. Bunlardan hangisini seçeceğiniz sizin tercihinize bağlı. Yapacağınız uygulamaya göre malzemeler farklılık gösterebilir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane sarı ya da yeşil limon
  • Meyve bıçağı
  • Tealight mum ya da normal mum

Kullanacağınız mum çeşidi tasarlayacağınız mumluğa göre değişebilir.

Limondan Mumluk Yapımı

Limondan mumluk yapmak için yapabileceğiniz ilk uygulama için bir tane limon, bıçak ve muma ihtiyaç var. Limonu yan olarak tutun ve bıçak yardımı ile ortadan ikiye kesin. Bıçak ile dikkatli bir şekilde limonun içini çıkarın. Beyaz bir mumu benmari usulü eritin ve mumun fitilinden bir parça kesin. Limon kabuğunun içine erittiğiniz mumdan biraz damlatın ve mum fitilini dikkatli bir şekilde limon kabuğunun ortasına yerleştirin. Fitil yapıştıktan sonra erimiş mumu dikkatli bir şekilde limon kabuğunun içine boşaltın. Bu çalışmanın sizi zorlayacağını düşünüyorsanız daha kolay bir önerimiz var, isterseniz onu uygulayabilirsiniz.

Limondan Mumluk Yapımı
Limondan Mumluk Yapımı

Bir limonun üst kısmını bıçak yardımı ile kapak şeklinde kesin. Sonrasında limonun içini tealight mumun sığacağı kadar oyun. Mumu dikkatli bir şekilde limonun içine yerleştirdikten sonra yeni mumluğunuz kullanıma hazırdır.

Limondan Nasıl Mumluk Yapılır
Limondan Nasıl Mumluk Yapılır

Limondan mumluk yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem mumun içini oyarak bu boşluğa tealight mum yerleştirmektir. Bu şekilde kısa sürede istediğiniz sayıda mumluk yaparak yemek masanızı süslemeniz mümkün.

Limondan Mumluk
Limondan Mumluk

Bu yazımızda evde kolay mumluk yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de yemek masanızı süslemek ya da salonunuzda romantik bir görünüm oluşturmak isterseniz bu örnek uygulamalardan ilham alabilirsiniz. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, elmadan mumluk yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial