Lastik Tokadan Bileklik Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Lastik tokadan bileklik yapımı çok kolay bir çalışma olduğu için artık, bilekliğinizi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bileklik yapımı en sevilen kendin yap çalışmaları arasında bulunur. Çok ucuz malzemelerle rengarenk bileklikler yapıp, tarzınızla dikkat çekmek isterseniz konu ile lastik tokadan bileklik yapımı ile ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

İp, boncuk, kumaş ya da metal parçalardan yapılan bileklikler ilk kez bu tarz çalışma yapacak olanları biraz zorlayabilir. Biz herkes şık bir bileklik yapabilsin diye en kolay bileklik yapımını sizlere anlatıyoruz. Canlı renklerle yapacağınız bileklikler çocukların da çok hoşuna gideceği için onlara da bu güzel takılardan yapıp mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Çok kalın olmayan bu bileklikler hem spor hem de klasik giyime uygun birer aksesuar olduğu için severek kullanacağınızı düşünüyoruz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan lastik tokadan bileklik yapımını anlatmaya başlıyoruz.

Lastik Tokadan Bileklik Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk bir lastik toka
  • Lastik tokanın kalınlığına uygun bir metal zincir
  • Takı yapımında kullanılan küçük bir pense

Bileklik yapımı için kullanılacak olan lastik toka kancalı olmamalı. Şekildeki gibi düz lastik tokalardan kullanmanız gerekiyor. Zincirin uzunluğunu da bileğinizin üst kısmına ölçerek ayarlayabilirsiniz. Malzemeler hazırsa hemen bilekliği yapmaya geçebilirsiniz.

Lastik Tokadan Bileklik Nasıl Yapılır?

  • Zincirin başlangıç ve bitiş tarafındaki iki halkanın ucunu pense yardımı ile açın.
  • Açmış olduğunuz zincir uçlarını lastik tokaya geçirin.
  • Zincirlerin uçlarını pense yardımı ile kapatın.
  • Lastik tokayı ortadan ikiye katlayın ve bilekliği kolunuza geçirin.

Lastik tokadan bileklik yaptığınızda bu güzel aksesuar istediğiniz kadar açılabileceği için yetişkin birine ya da küçük bir çocuğa da uyabilir. Elinizde koptuğu için artık iş görmeyen bir zincir varsa, onu atmak yerine bu bilekliğin yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Lastik tokadan bileklik nasıl yapılır? sorusunun cevabını sizinle paylaştık. Aşağıda size bu çalışmayı yapmak için ilham verecek resimler var. Bunları inceleyerek hiç zorlanmadan lastik tokadan bileklik yaparak, kendi el emeğiniz olan bir tasarımı kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Lastik Toka İle Bileklik Yapmak
Lastik Toka İle Bileklik Yapmak

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial