Lale Desenli Kitap Ayracı Yapımı

Lale Desenli Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Lale desenli kitap ayracı yapımı çocukların bile yapabileceği çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Evde hobi amaçlı tasarım çalışması yapmak isteyenlerin en sık yaptığı uygulamalardan birisi de kitap ayracıdır. Kağıt, karton, eva ya da keçe gibi malzemeler kullanarak evde kolay bir şekilde kitap ayracı yapılabilir. Bizim bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da eva ve hobi çubuğu kullanılarak kitap ayracı yapılmaktadır. Kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir ayraç tasarlamak isterseniz lale desenli kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Lale Desenli Kitap Ayracı Yapımı

Evde kolay bir şekilde kitap ayracı yapmak isterseniz bir eva, keçe ya da kartonun üzerine küçük bir çiçek, kalp ya da başka bir figür kesip bunu yapıştırabilirsiniz. Size önerdiğimiz lale desenli kitap ayracı da bu yöntem kullanılarak yapılmaktadır. İlk kez eva kullanarak kitap ayracı yapacak olanlar bu tür kolay uygulamaları denemekle işe başlayabilirler. Küçük çocuğunuz varsa bu güzel çalışmayı onunla birlikte yapabilirsiniz. Siz eva ile laleleri yaptıktan sonra hobi çubuğunu boyamayı ve laleleri ahşap çubuğa yapıştırma işini çocuğunuza bırakabilirsiniz. Sizinle birlikte böyle bir çalışma yapmak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları da uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • 1 tane hobi çubuğu
  • İstediğiniz renkte guaj boya
  • Yapıştırıcı

Lale Desenli Kitap Ayracı Nasıl Yapılır

Kitap ayracı yapmak için kendinden yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Uygulamayı yapmak için tek bir ahşap çubuk gerekmektedir. Evde dondurma çubuğu varsa hobi çubuğu almak yerine bunu da kullanabilirsiniz. Lale desenli ayraç yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak hobi çubuğunu guaj boya ile istediğiniz bir renkte boyayın. İsterseniz çubuğu boyamadan orijinal hali ile de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Sonraki aşamada evanın üzerine kalem ile 2 tane küçük lale çizin. Bunu çizmekte zorlanıyorsanız küçük bir lale kalıbı da kullanabilirsiniz.
  • Yaptığınız laleleri makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Eva ile yaptığınız laleleri hobi çubuğunun üst tarafına birini öne diğerini de arkaya yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Biz uygulamayı yaparken 2 farklı renkte simli eva kullandık. Bu şekilde çift taraflı kullanılabilecek bir ayraç oldu. Siz de isterseniz aynı şekilde yapabilir ya da lalelerin ikisini de aynı renk kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak üzerinde farlı figürler bulunan kitap ayraçları da yapılabilir. Uygulamanın yapımında eva yerine karton ya da keçe de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlere yardımcı olmak için aşağıda lale desenli kitap ayracı resimli anlatım paylaşıyoruz. Eva tasarım yapmaktan  hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız eva ile yaprak kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Lale Desenli Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Lale Desenli Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial