Kutu Kola Açma Halkasından Kalp Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kalp şeklindeki takı ve aksesuarlar sıkça tercih edilmektedir. Kalpli kolye ya da anahtarlık kullanmaktan hoşlanıyorsanız bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey 2 tane kutu kola açma halkası. Bu halkaları size anlatacağımız şekilde birbirine yapıştırarak kolayca kalp şekli verebilirsiniz. Yapacağınız bu metal kalbi ister kolye, ister anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kutu kola açma halkasından kalp yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Açma Halkasından Kalp Yapımı

İçtiğiniz kutu kola ve diğer asitli içeceklerin açma halkasını atmak yerine bunları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Elinizde tek bir açma halkası varsa bunu istediğiniz renkte boyayıp, ortasına uygun boyutta parlak taş yapıştırarak güzel bir kolye ucu yapabilirsiniz. Metal halkayı boyamak için oje ya da akrilik boya yeterlidir. Elinizde 2 tane açma halkası varsa bunlarla kalp yapabilirsiniz. Bu kalbi istediğiniz renkte boyadıktan sonra buna anahtarlık halkası takabilirsiniz. İsterseniz kalpli kolye ucu olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane açma halkası
  • Açma halkalarını boyamak için oje ya da akrilik boya
  • Silikon tabancası

Bunların dışında isterseniz kalbin ortasına süsleme yapmak için küçük parlak bir taş yapıştırabilirsiniz.

Açma Halkasından Kalp Nasıl Yapılır?

Açma halkası ve diğer malzemeler hazır ise kalp yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak metal halkaları istediğiniz renkte boyamakla işe başlayın.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra metal halkaları V oluşturacak şekilde üst üste koyarak birbirine yapıştırın.
Açma Halkasından Kalp Yapımı
Açma Halkasından Kalp Yapımı

Bu aşamalardan sonra açma halkasından kalp yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık bir tasarım olmasını isterseniz halkaları yapıştırdığınız yere uygun boyutta parlak bir taş yapıştırabilirsiniz. İsterseniz halkaları farklı renklerde boyayarak iki renkli kalp de yapabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde istediğiniz renkte metal kalp yapabilirsiniz. Bu kalbi kolye ucu, anahtarlık ya da fermuar süsü olarak kullanabilirsiniz. Açma halkası ile şık bir kolye yapmak isterseniz, açma halkasından taşlı kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial