Kuşlu Kapı Süsü Yapımı

Kuşlu Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kuşlu kapı süsü yapımı sizlere evde kolay kapı süsü yapımı hakkında ilham vermek için yapmış olduğumuz bir çalışma. Bu uygulamanın en güzel yanı çok pratik olması. Evde kapı süsü yapımı için yapılan çoğu uygulamada karton ya da kağıt tabak gibi malzemelerin içi kesilerek çıkarılmaktadır. Bu uygulamada ise tabağı kesmekle vakit harcamadan hemen çalışmaya geçebilirsiniz. Böylece uzun uzun uğraşmanıza gerek kalmadan kısa sürede çok güzel bir kapı süsü yapmanız mümkün. Kuş figürü çocuk odasının dekorasyonunda sıkça kullanıldığı için biz de kapı süsü yapımında kuş kullanmayı tercih ettik. Yapacağınız kuşlu kapı süsünü çocuk odasının kapısına asabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt tabak
  • Siyah el  işi kağıdı
  • Kuş şablonu
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kapı süsünü asmak için ip ya da ince bir kurdele

Kuşlu Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Kolay kapı süsü yapımı için biz kağıt tabak kullandık. Bu tür uygulamalarda genelde kağıt tabağın ortası çıkarılmaktadır. Bizim yaptığımız çalışmada kağıt tabak olduğu gibi, hiç kesilmeden kullanılıyor. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kuşlu kapı süsünün nasıl yapıldığını anlatmaya geçelim.

  • El işi kağıdına şablon yardımı ile kuşları çizin. Daha sonra bunları makas ile güzelce keserek çıkarın. Kapı süsü yapmak için 3 tane kuş yeterlidir.
  • Sonrasında kağıt tabağı ters çevirin ve kuşları yapışkan ile istediğiniz yerlere yapıştırın.
  • Uygulamayı bu şekilde tamamladıktan sonra kağıt tabağın üst tarafına küçük bir delik açın. Bu delikten ip ya da ince bir kurdele geçirerek süsü kapıya asabilirsiniz.

Biz kuşları siyah renkli yaptık fakat siz isterseniz farklı renkte el işi kağıdı da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Aradaki boşluklara boya ile çeşitli figürler yaparak tasarımınızı daha şık bir hale de getirebilirsiniz. İsterseniz bu güzel dekor ürününü duvar süsü olarak da kullanmanız mümkün. Siz de bu çok kolay el işi çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, kuşlu kapı süsü yapımı resimli anlatım size ilham verebilir.

Kuşlu Kapı Süsü Malzemeler
Kuşlu Kapı Süsü Malzemeler
Kuşlu Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kuşlu Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kuşlu Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Kuşlu Kapı Süsü Yapımı Resimli Anlatım-1
Kuşlu Kapı Süsü Yapımı
Kuşlu Kapı Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial