Kuru Dallarla Saksı Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kuru dallarla saksı süslemesi yapımı uygulamaktan keyif alabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ya da ağaç dalı bulma imkanınız varsa siz de evde dekoratif bir saksı yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay uygulama sayesinde basit tasarımı olan saksıları süsleyerek daha şık bir hale getirebilirsiniz. Kuru dallarla saksı süslemesi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kuru Dallarla Saksı Süslemesi Yapımı

Evde saksı süslemesi yapmak isterseniz bunun için düz ve küçük taşlar, deniz kabuğu, küçük cam, ahşap ve metal parçalar kullanabilirsiniz. İçinde çiçek yetiştirdiğiniz saksıları daha güzel bir görünüme kavuşturmak isterseniz ağaç dallarını kullanarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Aynı uygulamayı deniz kabukları ile yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, deniz kabuğu ile saksı süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz boyutta düz bir saksı
  • Farklı kalınlılarda kuru ağaç dalları
  • Keski
  • Yapıştırıcı

Saksının her yerinin ağaç dalları ile tamamen kaplanabilmesi için bu dalların farklı kalınlıkta olmaları gerekiyor.

Kuru Dallarla Saksı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise kuru dallarla saksı süslemesi yapımına başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak kuru ağaç dallarını ince halkalar halinde kesin. Bunun için küçük bir testere ya da keski kullanabilirsiniz.
  • Yeterli sayıda ağaç dalı kestikten sonra bunları saksının altından üst tarafa doğru dikkatli bir şekilde yapıştırmaya başlayın.
  • Yapıştırma yaparken arada kalan boşluklara minik ağaç dallarından kestiğiniz parçaları yapıştırın.
  • Saksının her yerini bu şekilde güzelce kapladıktan sonra kuru dallarla saksı süslemesi yapımı tamamdır. Dekoratif vazonuzu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz daha şık bir tasarım olması için ağaç dallarını boyayabilir ya da vernik sürebilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde çiçek saksılarınızı süsleyerek evinizin dekoruna farklı bir hava katabilirsiniz. Aynı uygulamayı uygun boyutta taşlarla da yapabilirsiniz. Malzeme konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda ağaç dalları ile saksı süslemesi resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kuru Dallarla Saksı Süslemesi Yapımı-1
Kuru Dallarla Saksı Süslemesi Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial