Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı

Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kurdeleden kitap ayracı yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir çalışma olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Evde tasarım çalışması yapmaya yeni başlayanlar ilk olarak kitap ayracı yapımı gibi kolay çalışmalarla işe başlarlar. Karton, keçe, eva ya da kumaş gibi birçok farklı malzeme ile kitap ayracı yapılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada kitap ayracı yapmak için ince kurdele kullanılıyor. Elinizde bu kurdelelerden varsa siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir kitap ayracı yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler ve yapım aşamasının detayları aşağıda verilmiştir.

Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı

Evde kolay kitap ayracı yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi kumaştır. Düz ya da desenli kumaşları kullanarak şık ve zarif kitap ayraçları yapabilir, bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kumaşı kesmekle uğraşmak zor geliyorsa bu iş için ince kurdelelerden de kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan keçe ya da süs aksesuarları varsa bunları da kitap ayracı yapımında kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da desenli kurdele
  • Keçe ya da başka süsleme malzemeleri
  • İğne ve iplik
  • Makas

Kurdeleden Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Kurdeleden kitap ayracı yapmak için ilk olarak kurdeleyi makas ile uygun boyutta kesmeniz gerekiyor. Sonrasında bunun kenarlarına dikiş gidebilir ya da olduğu gibi kullanabilirsiniz. Buradan sonrasında kitap ayracının uçlarına süsleme yapmaya sıra geliyor. Elinizde halka şeklinde küçük aksesuarlar varsa bunları kullanabilirsiniz. Halkayı dikerek ya da kurdeleye bağlayarak tutturabilirsiniz. Kurdelenin diğer ucuna da aynı aksesuardan takabilir ya da farklı bir süsleme yapabilirsiniz.

Elinizde keçe varsa kurdelenin uçlarına bunlardan yapacağınız küçük süsler de dikebilirsiniz. Keçe ile küçük kalp, çiçek ya da kuş figürleri yapabilirsiniz. Bunların yerine kurdelenin üzerine küçük ve sert olmayan süsler de dikebilirsiniz. Bunun için ayrıca malzeme almanıza gerek yoktur. Elinizdeki birçok malzemeyi süsleme yapmak için kullanabilirsiniz. Evde kurdeleden kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-1
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-1
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-2
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-2
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-3
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-3
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-4
Kurdeleden Kitap Ayracı Yapımı-4

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial