Kurdele ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı

Kurdele ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kurdele ve ataşla kitap ayracı yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendinden yap çalışmasıdır. Kurdele birçok el işi çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Farklı renk ve kalınlıklardaki kurdelelerle çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Kurdele aynı zamanda süsleme yapımında da kullanılan bir malzemedir. Bugün sizlere bahsedeceğimiz uygulamada kurdele ve ataş kullanılarak kitap ayracı yapılıyor. Bu anlamda elinizdeki artık malzemeleri değerlendirebilmeniz açısından da oldukça idealdir. Siz de evde bu kolay uygulamayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kurdele ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı

Kurdele ile kitap ayracı yapmak fazla vaktinizi almayacağı için kısa sürede çok güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Kağıtları birbirine tutturmak için kullanılan ataşlar kitap ayracı  yapmak için de oldukça idealdir. Metal ataşlara kurdele ile süslemeler yaparak, küçük ve zarif bir kitap ayracına sahip olabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken hayal gücünüzü de devreye sokarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Evde bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, eva ve ataşla kitap ayracı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane metal ataş
  • Düz ya da desenli ince bir kurdele
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Kurdele ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı

Kurdele ve ataş ile kitap ayracı yapmak için hazırda kurdele yoksa bunun yerine keçe ya da başka bir kumaş da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kumaşı makas ile keserek kurdele şekline getirmek. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Kitap ayracını yapmak için ilk olarak kurdeleye şekil vermeniz gerekiyor. İsterseniz kurdeleden bir parça kesip bunu ikiye katladıktan sonra ortasından ipi ile bağlayarak güzel bir fiyonk yapabilirsiniz. Eğer fiyonk yapmak zor geliyorsa o zaman kurdeleden bir parça kesin, bunu ikiye katladıktan sonra ucunu makas ile verev olarak kesin.
  • Kurdeleye istediğiniz gibi bir şekil verdikten sonra bunu yapışkan yardımı ile ataşa tutturarak kitap ayracı yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel kitap ayraçları yapmanız mümkün. İsterseniz kurdeleye şekil verdikten sonra bunun üzerine boncuk ya da parlak taş da yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Ataşla kitap ayracı yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Kurdele ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-1
Kurdele ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-1
Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-2
Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-2
Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-3
Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial