Kurdele ile Çam Ağacı Yapımı

Kurdele ile Çam Ağacı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kurdele ile çam ağacı yapımı kolay ve eğlenceli bir kendin yap çalışmasıdır. Yılbaşı gibi özel günlerde çoğumuz evimizi çeşitli çam ağacı, kardan adam gibi figürlerle süsleriz. Yılbaşı süslemesi yapmak için onlarca masraf yapmak yerine dilerseniz evde kendiniz de kolay bir şekilde çam ağacı şeklinde süs yapabilirsiniz. Bu keyifli çalışmayı yapmak için elinizdeki kurdele ve boncukları kullanarak, ekstra masraf yapmadan çok güzel çam ağaçları yapmanız mümkün. Evini çam ağaçları ile süslemek isteyenler gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamalarını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ince kurdele ( düz ya da desenli her türlü kurdeleyi kullanabilirsiniz. )
  • Boncuk ( büyük ya da küçük her türlü boncuk olur. )
  • Dikiş iğnesi
  • Dikiş ipi
  • Makas
  • Süsü asmak için küçük bir parça ip

Malzemeler hazır ise kurdele ile çam ağacı nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek açıklamalara geçebiliriz. Bu güzel projeyi denemek isteyenlere keyifli çalışmalar diliyoruz.

  • İlk önce ipi iğneye geçirin ve altına güzelce düğüm atın.
  • İpe bir tane boncuk geçirin sonra kurdeleyi ikiye katlayıp ipe geçirin. ( Eğer boncuk küçük ise ipe birkaç tane de geçirebilirsiniz. )

Bu şekilde aralara boncuk ve kurdele geçirerek çam ağacının yapımını tamamlayın. Bunu yaparken her seferinde kurdeleyi biraz daha küçük olarak katlayın. Böylece ortaya çam ağacı çıkacaktır. Son olarak çam ağacı şeklindeki süsü ipe geçirin ve istediğiniz yere asın. Bu kolay yapılan uygulama sayesinde kendi tasarımınız olan birbirinden güzel süslemeler yapabilir, bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kurdeleden yapılan bu sevimli çam ağacı şeklindeki süs yılbaşı süslemesi için kullanılabilir. Bunun dışında çocuk odası dekorasyonunda da böyle çam ağacı figürleri yaparak kullanabilirsiniz. Eğer hazırda kurdele yoksa aynı çalışmayı kurdeleye benzeyen ince kumaş parçaları ile de yapabilirsiniz. İsteyenler bu iş için renkli ince kağıtlardan da kullanabilirler.

Uygulamayı yaparken zorlandığınız herhangi bir yer olursa size yardımcı olması için aşağıda, kurdele ile çam ağacı yapımı resimli paylaşıyoruz. Tüm detayları resimlerden inceleyerek siz de hiç zorlanmadan kurdeleden çam ağacı yapabilirsiniz.

kurdele-ile-cam-agaci-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial