Kürdandan Minyatür Kalem Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay minyatür kalem yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde minyatür okul eşyaları yapmak isterseniz yazımızda size anlatacağımız yöntemi uygulayarak kalem yapabilirsiniz. Kürdan ve oje kullanarak evde istediğiniz renkte kalem yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isteyenler için kürdandan minyatür kalem yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Kürdandan Minyatür Kalem Yapımı

Evde minyatür kalem yapmak için kullanılabilecek en ideal malzeme kürdandır. Bu ince ahşap çubukların her iki ucu da sivri olduğu için kalem yaparken işiniz kolaylaşacaktır. Evde kürdan yoksa çöp şiş çubuğu kullanarak da minyatür kalem yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz kalemin rengine uygun bir oje ya da akrilik boya kullanarak sevimli bir minyatür kalem yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama Barbie bebek için okul malzemesi yaparken de işinize yarayacaktır. Bunun yanı sıra gerçekten yazan bir kalem de yapabilirsiniz. Bu konuda bir örnek çalışma incelemek isterseniz, gerçek minyatür kalem yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kürdan
  • Makas
  • Oje

1 kürdan ile 2 tane minyatür kalem yapılmaktadır. İsterseniz kürdan yerine çöp şiş çubuğu da kullanabilirsiniz.

Kürdandan Minyatür Kalem Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir minyatür kalem yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kürdanı makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Bu şekilde kalemi yaptıktan sonra sıra bunu boyamaya geldi. İlk olarak kürdanın sivri olan ucunu istediğiniz renkte oje ile güzelce boyayın.
Minyatür Kalem Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Kalem Yapımı Resimli Anlatım
  • Bir süre ojenin kuruması için bekledikten sonra boyadığınız yerin üzerinde küçük bir boşluk bırakarak kürdanın geri kalan yerlerini boyayın.
  • Aynı yöntem ile diğer kürdanları da farklı renkte oje ile boyayın.

Tüm bu aşamalardan sonra kürdandan minyatür kalem yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntem sayesinde kısa sürede evde rengarenk kalemler yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda kürdandan minyatür kalem yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Gerçek minyatür tükenmez kalem yapmak isterseniz, minyatür tükenmez kalem yapımı yazımıza göz atabilirsiniz .

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial