Kürdan ile Yapabileceğiniz Kendin Yap Fikirleri

Kürdan ile Yapabileceğiniz Kendin Yap Fikirleri
Sosyal medyada paylaş

Kürdan sadece dişlerin arasını temizlemeye yarayan bir çubuk değildir. Bu sivri uçlu tahta çubuklar kendin yap çalışmalarında da kullanılan malzemeler arasındadır. Dekoratif süs ve minyatür eşya yaparken bu çubuklar işinize yarayabilir. Bu konuda fikir verebilmek için yazımızda kürdan ile yapabileceğiniz kendin yap fikirleri paylaşıyoruz.

Kürdan ile Yapabileceğiniz Kendin Yap Fikirleri

Kürdan ince bir tahta çubuk olduğu için makas ile kolayca kesilebilir. Ayrıca üzerine keçeli kalem, oje veya akrilik boya sürülerek renklendirilebilir. Bu özellikleri nedeni ile kendin yap ve minyatür çalışmalarını kolaylaştırmaktadır. Örneğin 3 tane kürdan ile resimde gördüğünüz gibi minyatür şövale yapabilirsiniz. Bu sevimli tasarım çalışma masanızda şık bir görünüm oluşturacaktır. Şövalenin üzerine minik bir resim koyabilir veya notluk olarak kullanabilirsiniz.

Minyatür Şövale Yapımı Resimli Anlatım

Kürdan ile Cımbız Yapımı

İki tane kürdan ve bir parça kağıt kullanarak aşağıdaki gibi minik bir cımbız yapabilirsiniz. Kürdanın sivri uçları sayesinde bu cımbız ile stickerları kolayca tutabilirsiniz.

Kürdandan Cımbız Yapımı Resimli Anlatım

Örgü Magnet Yapımı

Kürdanı istediğiniz bir renkte boyadıktan sonra uçlarına boncuk takarak minik şişler yapabilirsiniz. İnce bir şişle yapacağınız örgüyü bu tahta şişlere geçirerek sevimli bir örgü magnet hazırlayabilirsiniz.

Örgü Magnet Resimli Anlatım

Kalem Yapımı

Evde minyatür kalem yapmak için kürdan kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kürdanın sivri uçlarından birisini makas ile kesmek. Sonrasında tahta çubuğun uç kısmını siyah kalem ile geri kalan yerini de başka bir renge boyayarak kalem yapabilirsiniz.

Minyatür Kurşun Kalem Yapımı Resimli Anlatım

Minyatür Örgü Seti

Barbie bebek için örgü seti yapmak isterseniz iki tane kürdanı boyayıp uçlarına boncuk takarak şiş yapabilirsiniz. Tığ yapmak içinde bir kürdanı makas ile keserek küçültün. Sonrasında bunu istediğiniz bir renkte boyayın ve ucuna boncuk takarak işlemi tamamlayın.

Minyatür Tığ ve Şiş Yapımı Resimli Anlatım

Bu yazımızda paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alarak siz de kürdan ile kendi özel tasarımınızı yapabilirsiniz. Bu çubuklarla yapabileceğiniz başka bir çalışma incelemek isterseniz, kürdan ile pastel boya baskısı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial