Kürdan ile Süsleme Yapımı

Kürdan ile Süsleme Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kürdan ile süsleme yapımı birçok kişinin denemek isteyebileceği çok pratik bir el işi çalışmasıdır. Kürdanların ucuna takılı yıldız, kalp ve çiçek şeklindeki figürlerle yapılan süslemeler pasta, kek, kanepe gibi ikramlıkların servisinde sıkça kullanılmaktadır. Kürdan küçük ve sivri uçlu olduğu için bu tür süslemeler evin dekorunu güzelleştirmek için de kullanılabilir. Yılbaşı ve doğum günü gibi evde yapacağınız kutlamalarda bu tür süslemeler rahatlıkla kullanılabilir. Siz de masrafsız bir şekilde evinizi ve ikram edeceğiniz yiyecekleri süslemek isterseniz kürdandan süs yapabilirsiniz. Bu projeyi uygulamak için gerekli olan malzemeleri ve süslemeleri nasıl yapacağınızı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gereli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda kürdan
  • Gazete kağıdı, desenli yapışkan bant ya da renkli el işi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapışkan

Kürdan ile Nasıl Süs Yapılır?

Kürdandan süs yapmak için düz ya da desenli herhangi bir kağıda ihtiyacınız var. Bunun için ekstra masraf yapmanıza gerek yok çünkü gazete kağıdından, paketleme kağıdına kadar her türlü malzemeyi bu uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Kağıt ve kürdanlar hazırsa süslemenin yapımına geçebiliriz.

  • İlk olarak süsleme yapmak için seçmiş olduğunuz kağıdın üzerine istediğiniz figürü çizin. Her kürdan için aynı figürden 2 tane yapmalısınız. Her süsleme için aynı figürü kullanabileceğiniz gibi değişik figürlerle daha çok çeşit de yapmanız mümkün.
  • Figürleri yaptıktan sonra bunları kürdana tutturmanız gerekiyor. Figürleri çizmiş olduğunuz kağıtların arka taraflarına yapışkan sürün. Yapışkan sürdüğünüz kağıtlardan birini düz bir zemine alın. Kürdanı bunun tam ortasına güzelce yerleştirin. Daha sonra diğer kağıda da yapışkan sürüp bunu da kürdanın üzerine hafifçe bastırarak kapatın. Bunu yaparken kürdanın kaymamasına dikkat edin.

Bu şekilde istediğiniz sayda kürdandan süs yaparak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. İsterseniz kürdan ile yapacağınız süsler için düz beyaz kağıt da kullanabilirsiniz. Beyaz kağıtları kendi zevkinize göre boyayarak da kullanmanız mümkün. Elinizde güzel desenli paketleme kağıdı varsa bunları da kürdanlı süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Kürdan ile süsleme yapmak isteyenler için aşağıda iki tane örnek proje paylaşıyoruz. Bunlardan ilkinde gazete kağıdına yıldız figürü çizilerek kürdan bunların arasına yapıştırılmış. Diğerinde ise desenli yapışkanlı bant kullanılmış. Desenli banttan küçük bir parça kesilerek bunun ucu makas ile ters V şeklinde kesilmiş. Daha sonra bant kürdana tutturulmuş. Böylece ortaya bayrak direğinde bulunan güzel bayraklar çıkmış. Bu yöntemlerden istediğinizi kullanarak siz de kürdandan çok güzel süsler tasarlayabilirsiniz.

Kürdan ile Süsleme Yapımı
Kürdan ile Süsleme Yapımı
Kürdandan Süs Yapımı
Kürdandan Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial