Kürdan ile Minyatür Kalem Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür okul malzemesi yapmak isteyenler için bu yazımızda minyatür kalem yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Minyatür kalem yapmak için uygun boyutta bir malzemeye ihtiyaç vardır. Kürdan ince uzun yapısı ve kolay kesilip boyanabilmesi nedeni ile bu tür çalışmalar için uygun bir malzemedir. Bu konuda size fikir vermek için kürdan ile minyatür kalem nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Kürdan ile Minyatür Kalem Nasıl Yapılır?

Evde minyatür kalem yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Gerçek bir minyatür kalem yapmak isterseniz tükenmez kalemin içini çıkarıp bununla minyatür kalem yapabilirsiniz. Küçülen kalemleri falçata yardımı ile biraz incelterek bunlarla da gerçek minyatür kalem yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız gerçek minyatür kalem ve silgi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha kolay bir çalışma yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için tek ihtiyacınız olan şey kürdan ve oje.

Minyatür Kalem
Minyatür Kalem

Gerekli Malzemeler

  • Kürdan
  • Makas
  • Oje

İsterseniz oje yerine sulu boya veya guaj boya da kullanabilirsiniz. 1 kürdan ile 2 tane minyatür kalem yapılmaktadır. İsterseniz kürdan yerine çöp şiş çubuğu da kullanabilirsiniz.

Kürdan ile Minyatür Kalem Yapımı

Kürdan ve diğer malzemeler hazır ise minyatür kalem yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kürdanı makas ile ortadan ikiye kesin.
  • Bu şekilde kalemi yaptıktan sonra sıra bunu boyamaya geldi. İlk olarak kürdanın sivri olan ucunu istediğiniz renkte oje ile güzelce boyayın.
Minyatür Kalem Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Kalem Yapımı Resimli Anlatım
  • Bir süre ojenin kuruması için bekledikten sonra boyadığınız yerin üzerinde küçük bir boşluk bırakarak kürdanın geri kalan yerlerini boyayın.
  • Aynı yöntem ile diğer kürdanları da farklı renkte oje ile boyayın.

Tüm bu aşamalardan sonra kürdan ile minyatür kalem yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay yöntemi Barbie bebek için minyatür okul eşyaları yapımında da kullanabilirsiniz. İsterseniz kürdanın üzerini boyamak yerine desenli bant ile de kaplayabilirsiniz. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kürdan ile minyatür kalem yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial