Kurabiye Hamuruna Nasıl Saç Örgüsü Şekli Verilir?

Kurabiye Hamuruna Nasıl Saç Örgüsü Şekli Verilir
Sosyal medyada paylaş

Kurabiye hamuruna nasıl saç örgüsü şekli verilir? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kurabiye, çay saatlerimizin sevilen lezzetlerinden birisidir. Tatlı, tuzlu, kuru meyveli ve baharatlı olmak üzere birçok farklı kurabiye çeşidi bulunmaktadır. Ev yapımı kurabiye daha sağlıklı ve lezzetli olduğu için günümüzde çoğu kişi bu hamur işini evde yapmaktadır. Kurabiyenin lezzeti kadar görünümü de önemli olduğu için bunun hamuruna farklı şekiller verilmektedir. Klasik kurabiye tariflerinde çoğunlukla tatlı olanlar için yuvarlak, tuzlu olanlar için de halka şekli kullanılmaktadır. Siz de yapacağınız kurabiyenin lezzeti kadar görünümü ile de dikkat çekmesini isterseniz kurabiye hamuruna saç örgüsü şekli verebilirsiniz.

Kurabiye Hamuruna Nasıl Saç Örgüsü Şekli Verilir?

Kurabiye hamuruna şekil vermek için en çok saç örgüsü şekli uygulanmaktadır. İkili, üçlü ya da daha farklı birçok saç örgüsü kurabiye şekli bulunmaktadır. Siz de evde saç örgüsü kurabiye yapmak isterseniz ilk olarak tatlı ya da tuzlu istediğiniz gibi bir kurabiye hamuru hazırlamakla işe başlamalısınız. Hamura rahat şekil verebilmek için bunu bir süre dinlendirmeniz gerekiyor.

Sonrasında bu hamurdan küçük parçalar koparın ve bunları düz bir zeminde elinizle açtırarak yuvarlayın. Bu şekilde iki tane şerit yaptıktan sonra bunların uçlarını birleştirerek şeritleri birbirine dolaypı kurabiyeye ikili burgu şekli verebilirsiniz. Aynı şekilde 3 ya da 4 tane şerit yaparak bunları birbirine farklı şekillerde dolayıp saç örgüsü şeklinde kurabiyeler yapabilirsiniz. Kurabiye hamurundan saç örgüsü yaparken şeritleri aynı düzen içinde dolamanız gerekiyor. Aksi halde ortaya saç örgüsü yerine karışık bir görüntü çıkabilir.

Evde kurabiye yapacağınız zaman bunun daha güzel görünmesi için kalp, çiçek ya da yıldız şeklinde kalıplar kullanabilirsiniz. Eğer kalıp yoksa hamuru yuvalayıp bunun ortasına parmağınızla bastırarak, bıçak ya da çatal ile hamurun üzerine şekiller çizerek de çok güzel kurabiyeler yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra size anlattığımız şekilde saç örgüsü şeklinde burarak da görünümü ile dikkat çeken enfes kurabiyeler yapabilirsiniz. Yaptığınız hamura saç örgüsü şekli vermek isterseniz aşağıda paylaştığımız görsel bu konuda çok işinize yarayabilir.

Kurabiye Hamuruna Nasıl Saç Örgüsü Şekli Verilir
Kurabiye Hamuruna Nasıl Saç Örgüsü Şekli Verilir

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial