Kumaş ile Sandalet Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Kumaş ile sandalet yenileme çok pratik bir uygulama olarak hoşunuza gidebilir. Sıcak yaz aylarında çoğumuz sandalet giymeyi tercih ederiz. Beğenerek aldığımız sandaletlerden bir süre sonra sıkılabiliriz ya da sandaletlerimiz aşınabilir. Böyle bir durumda onları kumaş ile kaplayarak yeni bir sandalete dönüştürebilirsiniz. Sizlerle daha önceden sandalet yenileme ile ilgili güzel bir proje paylaşmıştık. Bugünkü uygulamanın çok kolay olması bakımından daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. İnce sandaletleriniz parmak aranızı acıtıyorsa bu uygulamayı yaparak bu sorunu da çözebilirsiniz. Eski sandaletinizi yenilemek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir kumaş parçası
  • Bir çift sandalet
  • Makas

Kumaş ile Sandalet Nasıl Yenilenir?

Kumaş ile sandalet nasıl yenilenir? diye merak edenler bu sorunun cevabını aşağıda detaylı bir şekilde bulabilirler.

  • İlk olarak kumaşı iki eşit parça şeklinde kesin. Bu parçalar 4 parmak genişliğinde uzun şeritler halinde olmalı.
  • Sonra kumaşlardan bir tanesini ortadan ikiye katlayın ve sandaletin iç tarafından geçirin.
  • Kumaşın birazı dışta kalacak şekilde ayarladıktan sonra parmak arası olan bölgeyi kapatacak şekilde bir düğüm atın.
  • Kumaşın uçlarını sandaletin üzerine burgu şekli vererek sıkı bir şekilde dolayın.
  • Diğer sandaleti de aynı şekilde kumaş ile kapladıktan sonra sandaletleri ayağınıza giyin ve ayak bileğinizde bağlayarak uygulamayı tamamlayın.

Şık bir sandalet tasarlamak için kumaşın uzun olması gerekmektedir. Bu şekilde ayak bileğinizde düğümleyerek sandalete şık bir yazlık ayakkabı görünümü verebilirsiniz. Bu projenin yapımında her türlü kumaşı kullanabilirsiniz. Renk ve desen seçimi sizin kişisel zevkinize bağlı. İsterseniz sandaletin parmak arasına gelen bölgeye tahta bir boncuk ya da metal bir aksesuar geçirerek daha hoş bir tasarım yapmayı deneyebilirsiniz. Aynı yöntemi küçük kızların sandalatini yenilemek için de uygulayabilirsiniz.

Eski sandaletinize yeni bir görünüm vermek isterseniz bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda kumaş ile sandalet yenileme resimli anlatım paylaşıyoruz. Resmi inceleyerek uygulamanın aynısını ya da daha farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Sandaletinizin görünümünden sıkıldığınız zaman bu kumaşı çıkarıp yerine başka bir kumaş geçirerek kolay bir şekilde görünümünü değiştirebilirsiniz.

Kumaş ile Sandalet Nasıl Yenilenir
Kumaş ile Sandalet Nasıl Yenilenir

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial