Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Külotlu çorap ile tırtıl yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapabileceği kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğunu için sizlerle paylaşmak istedik. Küçük kız çocuğunuz varsa onun küçülen çoraplarını atmak yerine bununla sevimli bir tırtıl yapabilirsiniz. Evde çocuğunuza oyuncak yapmakistiyor fakat örgü ya da dikiş bilmediğiniz için bunu yapamıyorsanız sizinle paylaşacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde külotlu çorap ile tırtıl yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı

Evde dikişsiz oyuncak yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemeler havlu ve çoraptır. Yumuşak ve esnek yapıdaki bu malzemeler ile evde birçok farklı oyuncak yapılabilir. Daha önceden sizlerle havludan dikişsiz oyuncak yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşmıştık. Bugün de çorap ile tırtıl yapabileceğiniz çok kolay bir uygulama paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane külotlu çorap
 • 4-5 tane küçük lastik top
 • Makas
 • 1 çift oynar göz
 • Küçük bir eva parçası
 • İnce bir kurdele ya da ip

Külotlu çorap yerine uzun diz altı çorap ile de bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı
Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı

Külotlu Çorap ile Tırtıl Nasıl Yapılır?

Çorap ve diğer malzemeler hazır ise sevimli bir tırtıl yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak külotlu çorabın tekinin bacak kısmını makas ile kesin.
 • Çorabın ayak kısmını kesmeden bu parçayı bütün olarak bırakın.
 • Bu şekilde hazırladığınız düz çorabın içine küçük lastik topları yerleştirin. Bunu yaparken şeklin belirgin olması için arada küçük boşluklar bırakın.
 • Bu aşamaları yaptıktan sonra tırtıl hazır. İlk topun ayrım yerine ve kuyruk kısmına ince bir kurdele ya da ip bağlayın.
 • Eva ile küçük bir ağız yapın. Son olarak ağız ve gözleri yerlerine yapıştırarak oyuncak yapımını tamamlayabilirsiniz.

Elinizde küçük lastik top yoksa oyuncağın içini elyaf ile doldurabilirsiniz. Doldurma işlemini elyaf ile yaptığınız zaman aralara ince lastikler takarak ya da ip bağlayarak tırtılın şeklini belirginleştirebilirsiniz. Çocuğunuz küçük ise oynar gözleri çıkarıp yutabilir. Böyle bir risk almamak için gözleri dikiş ile yapabilirsiniz. Bu eğlenceli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız külotlu çorap ile tırtıl yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin. Evde çorap ile sevimli bir kukla yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çoraptan dansöz kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı Resimli Anlatım
Külotlu Çorap ile Tırtıl Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial