Kulaklık Tutucu Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kulaklık kablosunun dolaşmasını önlemek ve kulaklığı daha rahat muhafaza etmek için kulaklık tutucu kullanılmaktadır. Böyle bir aparatı dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere fikir vermek için evde kulaklık tutucu nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Bahsedeceğimiz yöntemlerden istediğinizi deneyerek kendiniz ve sevdikleriniz için kulaklık kablo düzenleyici yapabilirsiniz.

Kulaklık Tutucu Nasıl Yapılır?

Evde kulaklık tutucu yapımı için karton, eva, keçe ve plastik malzemeler kullanabilirsiniz. Tığ ya da şiş ile de örgü kulaklık kablo düzenleyici yapılabilir. El becerinizi ve elinizdeki malzemeleri kullanarak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçası varsa bununla kısa sürede güzel bir kulaklık tutucu yapabilirsiniz. Boş şampuan kutusu varsa bunun düz kısmını kullanarak güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Aşağıda sizlerle iki farklı malzeme ile kolay kulaklık tutucu yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Eva ile Kulaklık Tutucu Yapımı

Eva ile kulaklık tutucu yapmak isterseniz gerekli olan malzemeler; Küçük bir karton parçası, eva, makas, kalem, kağıt deleceği, yapıştırıcı. Süsleme yapmak için sticker kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise uygulamanın yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak kartonun üzerine kalem ile istediğiniz boyutta dikdörtgen çizin.
 • Daha sonra bunu evanın üzerine koyarak aynı boyutta parça çizin.
 • Makas ile keserek karton ve eva parçaları hazırlayın.
 • Evayı kartonun üzerine güzelce yapıştırın.
Eva ile Kulaklık Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Kulaklık Tutucu Yapımı Resimli Anlatım
 • Kağıt deleceği ile dar olan kenara 2 tane delik açın. Diğer kenarın ortasına da bir tane delik açın. Elinizde kağıt deleceği yoksa sivri bir nesne yardımı ile de delikleri açabilirsiniz.
 • Bu deliklere makas ile kesik yapın.
 • Süsleme yapmak isterseniz üzerine küçük stickerlar yapıştırabilirsiniz.

Plastik Kulaklık Tutucu Yapımı

Plastik kulaklık tutucu yapmak için her türlü düz plastik kullanılabilir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada kulaklık tutucu yapmak için şampuan kabı kullanılmış. Gerekli malzemeler; Düz bir plastik parçası, makas, kalem, kağıt deleceği ve yapıştırıcı. Bunların dışında süsleme yapmak için sticker kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • Plastiğin üzerine kalem ile uygun boyutta bir dikdörtgen çizin.
 • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek plastiği kesin.
 • Bu şekilde dikdörtgen parçayı hazırladıktan sonra kağıt deleceği yardımı ile üst kenarlara birer tane delik açın.
Şampuan Kabından Kulaklık Tutucu Yapımı
Şampuan Kabından Kulaklık Tutucu Yapımı
 • Alt tarafa da ortaya gelecek şekilde tek bir delik açın.
 • Bu deliklere makas ile kesik yapın.
 • Süsleme yapmak isterseniz üzerine küçük stickerlar yapıştırabilirsiniz.

Bugün sizlerle evde kulaklık tutucu yapımı hakkında ilham alabileceğiniz kolay geri dönüşüm çalışmaları paylaştık. Bu yöntemler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. Evde kolay kulaklık kabı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız sakız kutusundan kulaklık kabı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial