Küçük Plastik Kaplarla Oyuncak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Küçük plastik kaplarla oyuncak yapımı evde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz eğlenceli bir geri dönüşüm uygulaması olarak ilginizi çekebilir. Çocuklar çikolata, meyveli yoğurt ve şekerlemeleri çok severler. Bu tarz gıdaların plastik kapları renk ve şekil bakımından oldukça sevimlidir. Bunları atmak yerine değerlendirmek isterseniz bu tarz malzemelerle yapabileceğiniz farklı geri dönüşüm çalışmaları bulunmaktadır. Bugün sizinle paylaşacağımız videolu anlatımda bu çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz.

Küçük Plastik Kaplarla Oyuncak Yapımı

Evde plastik kaplardan oyuncak yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Bu plastik kaplar boyanarak ya da üzerleri kaplanarak oyuncak yapılabileceği gibi bunlara delikler açılıp, kesilerek de farklı şekiller vermek mümkündür. Plastik kaplardan kolay bir şekilde oyuncak yapmak isterseniz bunların şekline ve boyutuna uygun oynar gözler kullanarak sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan küçük plastik kaplarla oyuncak yapmak için gerekli olan malzemeleri paylaşalım.

Küçük Plastik Kaplarla Oyuncak Yapımı-1
Küçük Plastik Kaplarla Oyuncak Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Sürpriz yumurta kabı
  • Meyveli yoğurt kabı
  • Puding Kabı
  • Eti puf kabı
  • Oynar göz
  • Ağız yapmak için eva
  • Yapıştırıcı

Küçük Plastik Kaplarla Oyuncak Nasıl Yapılır?

Elinizde sürpriz yumurta kabı varsa bunun üzerine küçük oynar gözler yapıştırarak sevimli bir oyuncak yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kabından oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Farklı renklerdeki küçük meyveli yoğurt kaplarının üzerine de tek ya da çift göz yapabilir, buna eva ile ağız yaparak sevimli bir oyuncak tasarlayabilirsiniz. İsterseniz eva ile ağız yapmak yerine kalem ile de çizebilirsiniz. Oynar göz bulamazsanız gözleri de kalem ile çizebilir, boncuk ya da eva ile de göz yapabilirsiniz.

Çocukların severek tükettiği pudinglerin kapları ile de aynı şekilde sevimli oyuncaklar yapılabilir. Küçük meyveli yoğurt ve puding kapları ile yapılan oyuncaklar aynı zamanda parmak kukla olarak da kullanılabilir. Bu konudaki son önerimiz de eti puf kapları olacak. Bu şeffaf kaplara oynar göz yapıştırıp eva ile de ağız yaparak eti puf kaplarını sevimli bir oyuncağa dönüştürebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle çocukların tükettiği bazı gıdaların kapları ile yapabileceğiniz oyuncaklar hakkında öneriler paylaştık. Siz de bunların aynısını ya da farklı tasarımlarda oyuncaklar yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda ilham vermesi için aşağıda küçük plastik kaplarla oyuncak yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial