Krem Kapağından Minyatür Saksı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle krem kapağı ile minyatür eşya yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Beyaz bir saksı ve içindeki minik bitkiler sevimli görünümü ile dikkat çekecektir. Yapacağınız saksıyı oyuncak olarak kullanabileceğiniz gibi dekoratif süs olarak da değerlendirebilirsiniz. Çalışma masanıza minik süsler koymaktan hoşlanıyorsanız bu fikir işinize yarayabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz krem kapağından minyatür saksı yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Krem Kapağından Minyatür Saksı Yapımı

Evde minyatür saksı yapmak istiyor ve bunun için kolay bir yöntem arıyorsanız krem kapağı kullanabilirsiniz. Bu plastik kapaklar şekil olarak saksıya benzediği için sizin tek yapmanız gereken içine minik bitkiler yerleştirmek. Renkli bir saksı yapmak isterseniz kapağı akrilik veya sprey boya ile boyayabilirsiniz. İsterseniz boyamak yerine üzerine minik süslemeler yapıştırabilirsiniz. Farklı bir kaplama yapmak için krem kapağından minyatür saksı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Canlı bitki bulma imkanınız yoksa minik yapay bitkiler de işinize yarayabilir.

Gerekli Malzemeler

  • Krem kapağı
  • Pamuk
  • Kürdan
  • Küçük bitki

Elinizde krem kapağı yoksa uygun şekil ve boyutta başka malzeme de kullanabilirsiniz.

Krem Kapağından Minyatür Saksı Nasıl Yapılır?

Krem kapağı ve diğer malzemeler hazır ise minyatür saksı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Renkli bir saksı yapmak isterseniz ilk olarak krem kapağını istediğiniz renge boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz.
  • Krem kapağının içine küçük bir pamuk parçası yerleştirin.
  • Bu pamuğu kürdan yardımı ile kapağın dibine kadar yaydırın.
Krem Kapağından Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım
Krem Kapağından Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra minik bir bitki alıp bunu kürdan ile pamuğun içine doğru bastırarak yerleştirin.
  • Bunu yaparken bitkiyi pamuğun içine iyice yerleştirmeniz gerekmekte. Bu şekilde bitki pamuğun içine girerek, düşmeden sabit duracaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra krem kapağı ile minyatür saksı yapımı tamamdır. Minik saksıyı istediğiniz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kendin yap çalışması ile evde kolay şekilde minyatür eşya yapabilirsiniz. İsterseniz saksının içine kağıt veya başka malzemelerle yapacağınız minik çiçeklerde koyabilirsiniz. Başka bir malzeme kullanarak minik saksı yapmak isterseniz, eva ile minyatür çiçek saksısı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial