Krem Kapağından Minyatür Eşya Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Günümüzde karton, plastik ve cam malzemeler yeniden değerlendirilmektedir. Bu tür malzemelerin tamamını veya belirli parçalarını kullanarak farklı çalışmalar yapılabilir. Örneğin krem ve diş macunu kapakları minyatür eşya yapmak için kullanılabilir. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda krem kapağından minyatür eşya yapımı paylaşıyoruz. Elinizde bu kapaklardan varsa sizde bunları sevimli bir minyatür eşyaya dönüştürebilirsiniz.

Krem Kapağından Minyatür Eşya Yapımı

Evde minyatür eşya yapmak keyifli bir uğraştır. Yapacağınız minik eşyaları dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa bunlarla oynamak hoşuna gidebilir. Sizlerle paylaşacağımız ilk çalışma krem kapağı ile minyatür saksı yapımı. Elinizde bulunan krem kapaklarını resimde gördüğünüz gibi minik bir saksıya dönüştürebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; krem kapağı, pamuk, kürdan ve minik bitkiler.

Krem Kapağından Minyatür Saksı Yapımı

İlk olarak küçük bir parça pamuğu krem kapağının içine koyun. Bunun içine küçük bitkiler yerleştirin ve kürdan yardımı ile bitkiyi pamuğun içine gömün. İşte hepsi bu kadar. Sevimli minyatür saksı içinde bitkisi ile kullanıma hazır. Uygulamanın yapımında minik yapay çiçekler kullanabileceğiniz gibi gerçek bitkiler de kullanabilirsiniz.

Krem Kapağından Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım
Krem Kapağından Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım

Paylaştığımız örnek çalışmada beyaz saksı yapılmak istendiği için krem kapağı boyanmamıştır. Renkli bir saksı yapmak isterseniz kapakları istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Bunun için akrilik boya, guaj boya veya oje kullanabilirsiniz.

Krem Kapağından Minyatür Fincan Yapımı

Evde minyatür fincan yapmak isterseniz krem kapağı kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; krem kapağı, kıvırabileceğiniz bir tel, makas, pense, silikon tabancası ve istediğiniz renkte akrilik boya.

Krem Kapağından Minyatür Fincan Yapımı Resimli Anlatım
Krem Kapağından Minyatür Fincan Yapımı Resimli Anlatım

İlk olarak fincanın kulpunu yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için tel veya kablodan bir parça kesin ve bunu resimde gördüğünüz gibi kıvırın. Hazırladığınız bu parçayı krem kapağının yan tarafına yapıştırın. Bu şekilde kulp yapıktan sonra minyatür fincan yapımı tamamdır. Fincanı istediğiniz renkte boyayıp zevkinize uygun bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Yazımızda anlattığımız kolay yöntemleri uygulayarak evde sevimli minyatür mutfak eşyaları yapabilirsiniz. Bu şekilde krem kapaklarını da atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız, minyatür çay kahve makinesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial