Krem Kabı Kapağı ile Minyatür Saksı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür eşya yapmaktan hoşlananlar için bu yazımızda krem kabı kapağı ile minyatür saksı yapımı konusunu ele alıyoruz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak çocuğunuzun oyuncak evi için sevimli bir çiçek  saksı yapabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı evde çocuğunuzla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Minyatür saksı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Krem Kabı Kapağı ile Minyatür Saksı Yapımı

Evde minyatür eşya yapımı için elinizdeki birçok atık malzemeyi kullanabilirsiniz. Boş karton kutular, plastik kaplar, artık kumaş ve ipler bu tür malzemelere örnektir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada çiçek saksısı yapmak için krem kabı kapağı kullanılmış. Sizde de bu kapaklardan varsa atmak yerine minyatür saksı yapımında kullanabilirsiniz. Bu plastik kapakların üzerine kaplama yaparak veya boyayarak güzel bir minyatür eşya yapabilirsiniz. Kaplama yapmak için desenli bant, keçe ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Boyamak için akrilik boya veya oje kullanılabilir.

Minyatür Saksı
Minyatür Saksı

Gerekli Malzemeler

  • Krem kabı kapağı
  • Kaplama yapmak için desenli bant
  • Makas
  • Saksının içine yerleştirmek için küçük bir yapay çiçek

Krem Kabı Kapağı ile Minyatür Saksı Nasıl Yapılır?

Krem kapağı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede sevimli bir minyatür çiçek saksısı yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kren kabı kapağını güzelce yıkayarak temizleyin.
  • Desenli banttan bir parçayı kapağa uygun uzunlukta kesin.
  • Kestiğiniz desenli bandı kapağa sıkı bir şekilde sarın.
  • Bu şekilde saksıyı hazırladıktan sonra çiçeği yerleştirmek için bunun içine biraz pamuk veya kağıt ile dolgu yapın.
  • Son olarak küçük yapay çiçeği saksının içine yerleştirin.

Tüm bu aşamaların ardından minyatür çiçek saksısı yapımı tamamlanmış oluyor. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde çok güzel oyuncak saksılar yapabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki plastik kapakları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda krem kabı kapağından minyatür saksı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Elinizde plastik kapak yoksa başka bir malzeme ile saksı yapmak için daha önce paylaştığımız eva ile minyatür çiçek saksısı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Saksı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial